"Я впала на коліна і кричала: за що?!": у Рівному спалили собаче поселення

"Я впала на коліна і кричала: за що?!": у Рівному спалили собаче поселення

"Я впала на коліна і кричала: за що?!": у Рівному спалили собаче поселення
.

Тридцять будок для собак, які знаходилися у полі поблизу Пагорба Слави, спалили невідомі у Рівному. Все сталося в ніч на четвер, втім, інформація про це з'явилася у групі "КітПес Рівне" у Facebook учора ввечері, 20 лютого.

Першою згарище побачила рівнянка Надія Ігнатенко, яка опікується собаками. З її слів, ці будки вона змайструвала з однодумцями 15 років тому. Надія Ігнатенко переконана: будки спалили навмисно. Хоча додає, що жодного разу нарікань від людей не було.

"Я впала на коліна і кричала: за що?": у Рівному спалили собаче поселення

– Отак цілий ряд був, бачте, де все попалили, отак в два ряди було. Бо ж було більше 30. Ми самі, ніхто нам не помагав, – розповідає Надія Ігнатенко. – Це був страшний шок. Я тут впала на коліна і кричала: за шо?!

Зі слів Надії Ігнатенко, тварини під час пожежі не травмувалися. Саме ж поселення собак знаходиться в полі, орієнтовно за півтора кілометри від центральної алеї Пагорба Слави. Зі слів Надії Ігнатенко, ці будки вона змайструвала з однодумцями 15 років тому.

"Я впала на коліна і кричала: за що?": у Рівному спалили собаче поселення
Так все виглядало до пожежі. Колись тут жило більше тридцяти собак. Зараз залишилося сім.

– Бачте, ще дим іде (показує на згарище,-ред.). І щоб отак прийти і спалити. Ну якщо ж ти йдеш і вона на тебе гавкає, але ж це поле. Візьми палочку, скажи: "ану пішла звідси". Вона побіжить і не буде зачіпати. Але ось так спалити, я не знаю... Було більше тридцяти, зараз – семеро собак. То дайте ж люди дожити, в них і так собача доля. Бо не можна бути таким жорстоким. Це поле, це не в місті. Кругом поле, кущі. Для чого, що за жорстокість? – додає Надія Ігнатенко.

Жінка впевнена – будиночки підпалили. Хоча додає, що жодного разу нарікань від людей не чула. Розповідає:

– Це ще треба було полити його, напевно, щоб отак до тла все згоріло. Там за 50 метрів ще було дві будки для Кнопочки і Галдоськи, то їх теж спалили.

В той самий день, коли пані Надія виявила спалені будки, вона написала заяву до поліції.

Пресофіцерка Нацполіції області Марія Юстицька:

– До поліції надійшло повідомлення, що у нічну пору доби на вулиці Костромській невідомі особи спалили будки для собак. За цим фактом відомості внесені до журналу єдиного обліку заяв та повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень. Працівники поліції за цим фактом проводять перевірку.

Аби відновити собаче поселення на цьому місці, розпочали збір коштів, розповіла нам рівнянка Світлана Крилова, яка теж опікується цими собаками. З її слів, наразі вони також шукають людей, які могли б змайструвати будиночки для тварин.

На початок