"Кров репортера": у Рівному обрали лауреата премії імені Уласа Самчука

"Кров репортера": у Рівному обрали лауреата премії імені Уласа Самчука

"Кров репортера": у Рівному обрали лауреата премії імені Уласа Самчука
.

Лауреатом цьогорічної премії імені Уласа Самчука став письменник і журналіст Віктор Мазаний. Міську літературну відзнаку присудили йому за книгу "Кров репортера". Ця публіцистична збірка вмістила його художньо-документальну повість, діалоги та есеїстику.

Цьогорічного лауреата обрали таємним голосуванням, – пояснила голова комітету з присудження премії Галина Кульчинська. Загалом же претендентів, з її слів, було п'ятеро. При визначенні лауреата, вважає Галина Кульчинська, вплинуло й те, що Віктор Мазаний понад 20 років активно досліджує і популяризує творчість Уласа Самчука. Літературну премію імені Уласа Самчука вручають 8-й рік, вона становить 14 тисяч гривень.

У Рівному обрали лауреата премії імені Уласа Самчука

У Рівному обрали лауреата премії імені Уласа Самчука

Голова комітету з присудження премії Галина Кульчинська:

За всі 8 років – це перший рік, коли рівень поданих літературних творів дуже високий, там і романи є. Ми просто традиційно не називаємо номінантів, щоб не було образливо. Із п'яти номінантів 4 твори я брала додому на тиждень: не можеш прочитати повністю романи, але розумієш рівень того чи іншого письменника, коли прочитаєш один розділ – цього достатньо. І ти розумієш, про що це. Плюс – критично-аналітичний матеріал. Я думаю, що тут велику роль зіграла і особистість самого лауреата. Це геніальна думка Віктора Мазаного, що творчість Уласа Самчука – це шахта, де лежить ще багато недобутого золота.

Лауреат премії імені Уласа Самчука Віктор Мазаний:

Улас Самчук у одному зі своїх листів написав таку фразу: "Треба писати кров'ю свого серця". І от кров Уласа Самчука була різноманітна: і репортерська, і публіцистична, і суто письменницька. Бо писав і документальні твори, і художні. І, власне, тут саме образне значення цієї назви полягає в тому, якою кров'ю написані ці твори. Тут зібрана моя художньо-документальна повість "Із Капітолійського пагорба" про мої подорожі США, про мої зустрічі з президентом Біллом Клінтоном, сенаторами. Книга також про наших земляків – Героїв України Бориса Возницького і Володимира Козявкіна.

У випуску новин про це з 5:34 хв.

На початок