У суботу, 14 серпня, у Рівному вручали міську премію імені фольклориста Василя Павлюка. Цьогоріч лауреатами стали двоє митців, – розповіла Суспільному заступниця міського голови Рівного Марина Кузмічова. Відзнака є щорічною, її присуджують за кращі здобутки народних митців.
Лауреатами премії імені Василя Павлюка стали майстриня декоративно-прикладного мистецтва, майстриня художньої вишивки та виробів з бісеру Орися Рябунець та фольклорист, керівник інструментальних гуртів етнокультурного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді Анатолій Сайчишин.
У Рівному премія імені Василя Павлюка – найпрестижніша відзнака за фольклорно-народне мистецтво, – розповіла заступниця міського голови Марина Кузмічова.
Лауреатів цьогорічної відзнаки обирала конкурсна комісія. Основним критерієм, за словами заступниці, були напрацювання претендентів.
"Всі сьогоднішні митці – це, в більшості, його учні. Цьогоріч у нас були сильні претенденти. І Анатолій Сайчишин, який вклав свій багаторічний доробок саме в популяризацію мелодичного фольклору серед наших дітей. І Орися Рябунець – майстриня своєї справи. Її вишиванки – це прикраса для будь-кого", – зазначила Марина Кузмічова.
Премію розміром у 19 тисяч гривень поділили між двома лауреатами, але, за словами заступниці міського голови, у майбутньому місто планує виділити окремі кошти для майстрів прикладного мистецтва.
"По-перше, це – гордість. Я особисто знала цю людину. Зараз в мене самої дуже багато учнів. Серед них і дружина Василя Червонія. Колись він замовив в мене 15 сорочок, а потім познайомив зі своєю дружиною, і я її навчила. Пишаюся своїми учнями, серед них є багато заслужених працівників культури", – розповіла Суспільному лауреатка щорічної премії імені Василя Павлюка Орися Рябунець.
Анатолій Сайчишин грає на скрипці з дитинства. Розповідає, свій досвід здобував, зокрема і у Василя Павлюка.
"Василя Михайловича знав ще в студентські роки, коли він починав займатись фольклором. В ті часи це було нелегко. Ця премія для мене – це відзнака, і вона має свою вагу. Це людина з нашого середовища", – зазначив лауреат щорічної премії імені Василя Павлюка Анатолій Сайчишин.
Що відомо
- Міська премія імені Василя Павлюка заснована відповідно до розпорядження міського голови від 27.02.2014 року № 151-р "Про міську премію імені Василя Павлюка в галузі народного мистецтва". Премія спрямована на підтримку людей мистецтва, присуджується за кращі здобутки народних митців.
- Премія присуджується до дня народження Василя Павлюка 14 серпня, починаючи з 2014 року. Розмір премії до 2021 року становив 10 тис грн. У 2021-му його збільшили до 19 тис грн.
- У 2020-му лауреатами премії стали майстриня декоративно-ужиткового мистецтва Вікторія Кисиленко та фольклористка, художня керівниця зразкового фольклорного гурту "Весняночка" етнокультурного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді Ірина Сливчук.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram