У Рівному хочуть збудувати очисні споруди, аби місто не платило мільйон євро щороку "Рівнеазоту". Керівництво "Рівнеоблводоканалу" просить обласну раду підтримати участь підприємства у спільному з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проєкті. Про це йшлось під час засідання бюджетної комісії.
Крім будівництва очисних планують також реконструювати магістралі водопостачання, водогонів, придбати транспорт з системою телеінспекції та систему повірки витратомірів у Рівному.
Що і чому планує водоканал
"Рівнеоблводоканал" планує брати участь у спільному з ЄІБ проєкті "Програма розвитку муніципальної інфраструктури України". Директор підприємства Андрій Карауш під час засідання бюджетної комісії облради 12 серпня просив підтримати таке рішення, аби його розглянули на сесії.
Розмір кредиту за проєктом – майже 26,6 млн євро, який видається на 30 років з восьмирічним пільговим періодом під 1,5% та ставкою LIBORсередньозважена відсоткова ставка за міжбанківськими кредитами, що надаються банками один одному, на різний час у різній валюті на лондонському міжбанківському ринку – разом це не більше 2,5%, акцентував Андрій Карауш.
Найголовніший об'єкт – це очисні споруди для міста Рівного, каже директор "Рівнеоблводоканалу". Вони зможуть очищати за добу 60 тисяч кубометрів стічних вод.
"Це надасть змогу нам повністю відмовитись від послуг "Рівнеазоту". Для інформації: підприємство разом з витратами на перекачування стоків з Рівного до очисних споруд "Рівнеазоту" і платою за очистку платить щороку мільйон євро "Рівнеазоту", – зазначив директор.
За кредитні гроші планують виконати:
- заміну магістралей водопостачання Боярка та Квасилів у м. Рівному й гідравлічне моделювання;
- реконструкцію очисних споруд каналізації в смт. Квасилів, потужністю 10 тисяч м.куб за добу;
- реконструкцію очисних споруд каналізації в смт. Гоща, потужністю 600 м.куб. за добу;
- реконструкцію водогону від водопровідної насосної станції "Новий двір" до станції "Боярка" з технічним переоснащенням станції "Боярка";
- реконструкцію водогону від насосної станції "Новий двір" до смт. Квасилів із технічним переоснащенням станції "Новий Двір";
- технічне переоснащення каналізаційної насосної станції по вул. Набережна, 11-а в м. Рівне;
- технічне переоснащення каналізаційної насосної станції по вул. Князя Володимира, 107-б у Рівному;
- технічне переоснащення каналізаційної насосної станції по вул. Костромській, 36 у Рівному;
- проєктування та будівництво нових каналізаційних очисних споруд у м. Рівне, потужністю 60 тисяч куб.м. на добу;
- спеціальний транспортний засіб із системою телеінспекції у м. Рівному;
- закупівля системи повірки витратомірів у м. Рівне;
Передбачені також консультаційні послуги з нагляду за усіма договорами на проєктування та будівництво. Як зазначив Андрій Карауш, з 2016 року банк за грантові гроші найняв технічних консультантів, які визначили, що робитимуть за цей кредит. Визначили вартість робіт, розробили також технічну й тендерну документації.
Читайте також: Словаки профінансують систему для очищення води у Рівному. Що і чому робитимуть
Проєкт має схвалити обласна рада, найближче засідання якої заплановане на 19 серпня. Рішення разом із висновком з оцінки впливу на довкілля, який підприємство планує отримати у серпні, повинні передати до Міністерства фінансів для остаточного схвалення й передачі ЄІБ.
Згідно з проєктом, Рівненська облрада гарантує сплату 1 027,708 млн грн на погашення й обслуговування субкредиту. Зобов’язання по субкредиту гаситимуть коштом інвестиційної складової тарифів на послуги водоканалу.
Про спроможність наявних очисних
На уточнення Суспільного, коли у Рівному варто очікувати на нові очисні у разі підтримання проєкту обласною радою, у "Рівнеоблводоканалі" не відповіли. Директор Андрій Карауш зазначив: наявні очисні споруди міста ввели в експлуатацію у 1964 році.
"Без них неможливе існування нашого міста, позаяк очисні споруди – свого роду "нирки", які очищують усі каналізаційні стоки, що потрапляють у централізовану систему водовідведення. Навіть тимчасова зупинка очисних коштуватиме Рівному втрати екологічного балансу, адже всі нечистоти потраплять в Устю, а згодом й у найближчі водойми, що матиме катастрофічні наслідки для екосистеми регіону", – зазначив Андрій Карауш.
Він додав, що проєкт дасть змогу зменшити колосальні витрати на електричну енергію та стати незалежними від сторонніх послуг.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram