У Рівному розробляють 3D-візуалізацію оборонної вежі з герба міста

У Рівному розробляють 3D-візуалізацію оборонної вежі з герба міста

У Рівному розробляють 3D-візуалізацію оборонної вежі з герба міста
. Суспільне Рівне

У Рівному у рамках проєкту "БарбаканиВ'їзна брама з оборонними функціями у середньовічних містах та надбрамні вежі Великої Волині" розробляють 3D-візуалізацію брами з герба міста. Крізь неї в'їжджав Костянтин Острозький, повертаючись з битви під Оршею. Це буде єдина 3D-візуалізація у рамках проєкту. До наших днів вона не збереглася, на відміну від інших, включених до маршруту, об'єктів.

У Рівному оборонних веж – барбаканів, було три. Одна з них – Острозька, вона знаходилася на розі вулиць Соборна – Петлюри.

У Рівному розробляють 3D-візуалізацію оборонної вежі з герба міста
Орієнтовне місце розташування Острозької брами. Суспільне Рівне

Саме тут за допомогою QR-коду можна буде зчитати та побачити, як виглядала ця брама і як крізь неї в'їжджає князь Костянтин Острозький, повертаючись з переможної битви під Оршею.

У Рівному розробляють 3D-візуалізацію оборонної вежі з герба міста
Пам'ятна дошка до 500-річчя битви під Оршею, встановлена поруч з місцем, де була Острозька брама у Рівному. Пам'ятна таблиця до 500-річчя битви під Оршею. Місце, де була Острозька брама

"Микола Бендюк передав цеглу того часу, черепицю того часу, воно все сканується. Крім того, дуже важливо в одязі князя Острозького передати, що це були важкі тканини, а не щось на зразок сучасного ситцю. Щоб все це було дуже реалістично. Це наша головна умова реалізації проєкту підрядником з віртуальної реальності", – розповів керівник "Мануфактури креативних індустрій" Олександр Гребенюк.

Загалом, проєкт передбачає створення культурно-туристичного маршруту, який охопить оборонні об'єкти у семи населених пунктах трьох областей – Рівненської, Хмельницької і Волинської.

Барбакан
Барбакани Волині. Фото надане Суспільному Миколою Бендюком

Усі оборонні об'єкти збереглися до наших днів, окрім Острозької брами у Рівному. Проєкт "Барбакани та надбрамні вежі Великої Волині", зі слів Миколи Бендюка, втілюють для того, щоб зацікавити туристів оборонною архітектурою.

Барбакан
Суспільне Рівне

"Починатися він буде зі Старокостянтинова, де є Замкова брама, проходитиме в Рівненську область, де у нас в Острозі два барбакани – Луцький і Татарський, є в Межирічі Заславська брама, потім доправляємося в Рівне, з Рівного в Дубно, де є Луцька брама, потім в Олику, теж є в'їзна брама і завершується в Луцьку в'їзною Замковою брамою. Протяжність – майже 300 кілометрів", – розповів керівник проєкту Микола Бендюк.

Біля кожного з цих об'єктів розмістять їхній опис та тогочасне графічне зображення.

Вежі, виконуючи оборонну функцію, водночас були мистецькими об'єктами, зразками епох Ренесансу та, частково, Раннього бароко, – розповів професор кафедри архітектури НУВГП Петро Ричков.

"Завдяки втіленню такого проєкту ми тепер будем мати можливість подивитися такі споруди в комплексі – від західної Волині до Східної її частини, і уявити собі, що ж це, власне, було – оці об’єкти фортифікації типу барбаканів, типу простих брам і так далі, які несуть до нас дух тієї історії та архітектури", – додав Петро Ричков.

Загальна вартість проєкту – 800 тисяч гривень, 300 тисяч з яких – це розробка 3D-візуалізації Острозької брами в Рівному. Його втілюють за фінансової підтримки УКУ. Презентувати маршрут та провести за ним першу екскурсію автори проєкту планують у жовтні 2021-го.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок