Над Рівнеазотом – руда хмара від викиду газів. Експерт попередив про небезпеку кислотних дощів

Над Рівнеазотом – руда хмара від викиду газів. Експерт попередив про небезпеку кислотних дощів

Ексклюзивно
Над Рівнеазотом – руда хмара від викиду газів. Експерт попередив про небезпеку кислотних дощів
. Фото: volodiamarchukk

Над підприємством "Рівнеазот" 20 липня з'явилася руда хмара. За повідомленнями власників, на підприємстві стався викид нітрозних газів.

Хронологія подій

18:33

На місці події працює слідчо-оперативна група, – повідомила речниця Нацполіція області Марія Юстицька. Про результати роботи слідчих пообіцяла прокоментувати згодом.

18:08

Олег Арестархов, керівник з комунікацій "Group DF", до складу якої входить Рівнеазот, повідомив Суспільному, що на підприємстві відбулася розгерметизація трубопроводу в цеху азотної кислоти.

"Була дійсно позаштатна ситуація, але протягом 40 хвилин вона була ліквідована. В результаті надзвичайної ситуації відбувся разовий викид нітрозних газів в незначній кількості на території заводу. Наслідки надзвичайної ситуації повністю ліквідовано власними силами. Жертв та постраждалих немає", – повідомив Олег Арестархов.

Він запевнив, що показники якості повітря – в межах допустимих норм. Жодної загрози навколишньому середовищу та людям немає, а підприємство повернулось до роботи в штатному режимі. Потреби зачиняти вікна немає, запевнив Арестархов.

18:00

За інформацією журналіста Суспільного, який перебуває біля адмінкорпусу "Рівнеазоту", наразі хмари там не видно, немає скупчення людей на виході з підприємства. Охоронець заводу повідомив, що нікого немає, бо робочий день закінчився. Про хмару йому нічого не відомо, а з керівництва нікого на місці немає.

Над Рівнеазотом – руда хмара. Що про це відомо
Рівнеазот станом на 18:00. Суспільне Рівне

Відео з хмарою невідомої речовини над "Рівнеазотом" Суспільному надіслав користувач. Підприємство знаходиться у селі Городок за 10 кілометрів від обласного центру.

Речник ДСНС в області Дмитро Мельник Суспільному повідомив, що поки що ситуацію не коментують, бо з'ясовують обставини.

Керівник з комунікацій "Group DF" Олег Арестархов, до якої входить підприємство, обіцяє прокоментувати ситуацію згодом.

Чим загрожує аварія

Як пояснив Суспільному агрохімік, кандидат сільськогосподарських наук Сергій Адаменко, причиною появи жовтої хмари над заводом може бути насичення повітря азотистими сполуками.

"Якщо вибух на виробництві стався під час окислення аміаку азотною кислотою, то спочатку там утворюєтося NO, потім NO2, потім NO3. Жовта хмара може утворитися внаслідок викиду NO чи NO2. NO3 теж може мати жовтий колір. Швидше за все в цьому випадку це були пари нітрозних газів, які ще не перейшли в азотну кислоту", – розповів Адаменко.

Над Рівнеазотом – руда хмара від викиду газів. Експерт попередив про небезпеку кислотних дощів
Сергій Адаменко. Фото Суспільне

Науковець пояснив, що головним ризиком від подібної катастрофи є випадіння небезпечних кислотний дощів.

"Складно оцінити наслідки, бо ми не знаємо яка кількість зреагувала на підприємстві, але нітронні гази загалом досить шкідливі. Вони також можуть викликати опіки рослин, при окисленні азотної кислоти. Потрапляючи на грунт у великих дозах, вони можуть сприяти накопиченню нітратів у продукції рослинного походження. Їх велика кількість також може викликати канцерогенні захворювання. У ситуації, якщо така хмара піде у напрямку міста чи селища, жителям міста варто герметично зачиняти вікна", – додав Адаменко.

Що відомо

  • Як зазначається на сайті “Рівнеазоту”, нині він займається виробництвом гранул родючості для підвищення врожайності українських ланів. На підприємстві працює понад 4 тисячі людей.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок