У Рівному хочуть створити КП Плесо. За що воно відповідатиме

У Рівному хочуть створити КП Плесо. За що воно відповідатиме

У Рівному хочуть створити КП Плесо. За що воно відповідатиме
. Суспільне Рівне

У Рівному можуть створити комунальне підприємство під назвою Плесо, яке займатиметься збереженням водойм. Відповідний проєкт ініціювали депутати Рівнеради Святослав Клічук та Микола Бляшин. Останній презентував його на комісії міськради, члени пропозиції вислухали і вирішили відкласти це на довивчення.

За словами депутата Миколи Бляшина, з 2017 року у Рівному внесли зміни в програму розвитку малих річок і озер. Тоді, каже обранець, влада пішла на компроміс і спробувала розділити відповідальність за водні об'єкти між кількома міськими структурами: Трестом зеленого господарства, УЖКГ та заступником мера.

"Одна із проблем, які ми маємо із водними об'єктами, зумовлена тим, що немає того, хто за це відповідає. Всі водні об'єкти у Рівному мають бути обліковані, мати межі, кадастрові ділянки і в когось бути на балансі, щоб хтось забезпечував їх належне утримання і навіть розвиток", – пояснює Микола Бляшин.

За його словами, спершу комунальне підприємство має здійснити організаційно-управлінські юридичні дії. Згодом – забезпечити розчищення озера, ще пізніше – відвести прибережні захисні смуги вздовж водних об'єктів.

"Нанести їх на кадастрову карту, щоб вони з'явились як земельні ділянки і ні в кого не було бажання їх забудовувати. Це буде такий крок в концепції розвитку водного зеленого діаметра, зеленої стежки так званої", – додає співавтор проєкту.

На початку, каже Бляшин, пропонують у КП Плесо штат з п'яти людей, це переважно управлінці, які працюватимуть з документами.

"Планується, що вже завтра воно не має стати з граблями й прибирати Набережну, кропиву косити і так далі. КП стосується водних об'єктів, на жаль, в місті ніхто не відповідає за водні об'єкти", – додав Микола Бляшин.

У перспективі на берегах можна створювати туристичні об'єкти і це можна було б передати у відання управління культури, зазначає співавтор проєкту.

У членів комісії виник ряд питань, зокрема, про обов'язки працівників, бюджет тощо. Тож це питання вони вирішили відкласти на довивчення і повернутись до нього у липні.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок