На Рівненщині будують підприємство, яке виготовлятиме яловичину за спеціальним халяльним методом забою тварин й експортуватиме продукцію в Туреччину. Згодом ринок можуть розширити й на інші мусульманські країни.
В області більше подібний метод не застосовує ніхто, розповів Суспільному директор "Халяль-Компані" Сергій Марчук. У проєкт інвестор вкладає понад 70 мільйонів гривень, до роботи планують залучити людей з навколишніх сіл, частина з яких пройшла стажування у Туреччині.
У селі Великий Мидськ, що в колишньому Костопільському районі, зводять споруду, у якій розводитимуть худобу абердино-ангуської породи та займатимуться виробництвом м'яса.
На побудову цеху інвестори витратять майже 70 мільйонів гривень, каже директор ТОВ "Халяль-Компані" Сергій Марчук.
Директор підприємства пояснив Суспільному, що забиватимуть корів та готуватимуть туші за спеціальним методом – халяльПерше правило для халяльного м’яса полягає в тому, що воно повинне походити від дозволеної тварини. Другий закон, що стосується халяльного м’яса – це спосіб, яким вбивають тварину. У Корані говориться, що тварина має бути вбита дуже гострим ножем, шляхом перерізання шиї. Під час акту забою слід згадати Аллаха (демонструючи таким чином, що дана жертва зроблена на славу Аллаха). При забої тварині повинно бути заподіяно мінімальну кількість болю і страждань. Третім кроком при створенні халяльного м’яса є повне позбавлення від крові шляхом підвішування туші. Споживання крові суворо заборонено в ісламі, і м’ясо, в якому залишилася кров, вже не є халяльним..
"Скоріш за все, у нашій країні поки що ніхто такого не робить. Це спеціальний метод забою – халяльний, та і не тільки забійний, а й приготування туш. Навіть використовують спеціальні миючі засоби, які не містять спирту. Є також спеціальна ритуальна кімната, де мають проводитись молитви, але решта інформації про це – виробнича таємниця", – розповідає інвестор.
Сергій Марчук пояснює, що забій будуть проводити без електрошоку.
"Бо коли худобу забивають електрошоком, як в Європі, то застигає кров у м'язах. А тут просто худоба забивається без шоку. Є спеціальна технологія, за допомогою якої це здійснюється", – зазначає директор ТОВ "Халяль-Компані".
Кров тварин, каже, теж планують використовувати, можливо, для потреб фармації. Основний акцент на підприємстві робитимуть на корів м'ясної породи.
Наразі на підприємстві чекають на нове обладнання, яке приїде з Туреччини.
Директор підприємства розповідає, що спочатку працівники пройшли навчання в місцевому центрі зайнятості. А згодом деяких з них, аби вони вміли працювати на новому обладнанні, спеціально возили на тижневу практику до Туреччини.
На підприємстві планують залучити близько тридцяти працівників з навколишніх сіл.
"У нас така політика, щоб інвестиції запроваджувати в такі невеликі села і там розвивати. Ми будемо намагатися набирати молодь, яка не працювала не тільки на такому обладнанні, а й взагалі в таких цехах. Потім будемо відпрацьовувати та відшліфовувати їхню професійну майстерність", – пояснює підприємець.
Сергій Марчук розповідає, що запустити підприємство планують на початку вересня 2021-го року.
"Перша країна, куди будемо експортувати – це Туреччина. Але телефонують з інших мусульманських країн та цікавляться нашими об'ємами", – зазначає директор.
Він додав, що перед запуском виробництва ще раз повезуть працівників на стажування у Туреччину.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram