Обережно про крематорій: Рівнерада думає, що робити з браком місця на кладовищі

Обережно про крематорій: Рівнерада думає, що робити з браком місця на кладовищі

Обережно про крематорій: Рівнерада думає, що робити з браком місця на кладовищі
.

Тимчасова депутатська комісія вивчить можливість розширення кладовища “Нове”. Її доручив створити міський голова Рівного Володимир Хомко. Комісія має з’ясувати, чиї земельні паї розташовані поруч із цвинтарем та згодом допомогти викупити їх у власників.

Місяць тому очільник комунального підприємства "Спецкомбінат" Микола Володько заявив, що території вистачить на рік-півтора. Майже з усіх боків від кладовища побудоване житло і розширятися можна лише в напрямку міста за електропідстанцію.

Ось як коментувала Суспільному на кладовищі ситуацію начальниця дільниці КП "Спецкомбінат – Ритуальна служба" Тетяна Баранчук:

– Кількість поховань кожного місяця різна. Мені здається, це залежить і від погоди, ну і стану людей. Є в день по 5-6 поховань, є – по 14. День на день не виходить, кожного дня різна кількість, якщо брати місяць, то в нас є до 160-170 поховань. Де воно буде розширюватися і що буде далі – не знаємо ми. Буде щось, люди не залишаться без землі.

Загалом площа кладовища "Нове" становить 50 гектарів. Депутатка Рівнеради Ірина Пилипчук пропонує обговорити доцільність його подальшого розширення. На її думку, такі об’єкти шкідливі для екології і вирішенням ситуації може стати крематорій.

Депутатка Рівнеради Ірина Пилипчук:

– Я не хочу, щоб мене звинувачували у заангажованості, але питання це треба вивчати.

– А хто захоче? Ірина Стахівна, мало людей захочуть кремацію. (каже секретар Рівнеради Сергій Паладійчук)

– Неправда, я вчора розмовляла з людьми.

– І всі хочуть крематорій? (питає мер Володимир Хомко)

– Не всі, але з людьми треба спілкуватися.

Зараз європейський інвестор взявся за будівництво крематорію у Дніпрі. Ця схема підійде й для Рівного, вважає депутат Олександр Довжаниця.

Депутат Рівнеради Олександр Довжаниця:

– Роблять за кошти ЄБРР, це німецька фірма, яка автономно їх обслуговує. І там дуже мала частка України. Треба просто проконсультуватися.

– Пане Довжаниця, ви ще візьміть перед виборами підніміть це питання. Я вас поставлю головою комісії. Перетерпіть. (каже Володимир Хомко)

– Добре.

Зрештою депутати підтримують ідею створити комісію з розширення кладовища. До її складу увійшли Олександр Бабат, Богдан Гапяк та Ольга Криж. А міський голова розповідає, що процедура розширення для місцевих цвинтарів є звичною, але складною.

Міський голова Рівного Володимир Хомко:

– Люди в старих районах, особливо в Тинному, Басовому Куті, Новому Дворі хочуть кладовища в своєму історичному районі. Ми не змогли вирішити в Тютьковичах, бо вже немає місця, але вирішили в Тинному і Новому Дворі. Це була велике прохання людей. Декілька років тому ми розширили там і там кладовище. Зараз у нас є по Басівкуту, за межами, але деякі ідеї.

Востаннє кладовище "Нове" розширювали у 2017-му році. Земля навколо належить сільгосппідприємствам Великоомелянської громади. Земель запасу там вже немає, а на пайовиків чиновники з Великої Омеляни впливу не мають, пояснювала раніше землевпорядниця Галина Музика.

Автор: Володимир Струс

На початок