На Рівненщині спалили авто, яким користувався заступник директора фірми "Бурпром", що першою в області здобула право легального видобутку бурштину. Цю інформацію представник підприємства підтвердив Суспільному та пов'язав випадок із своєю діяльністю.
Інцидент трапився близько третьої ночі у четвер, 15 квітня в селі Кам'яне-Случанське Сарненського району. Населений пункт знаходиться за шість кілометрів від ділянки, де "Бурпром" на аукціоні здобув дозвіл на легальний видобуток бурштину.
"Невідомі особи зайшли у двір і підпалили автомобіль Nissan Navara. Це робоче авто, я ним користувався з нового року. Я це пов'язую з роботою. Раніше погроз я не отримував, конфліктів не було. Що я тут можу ще сказати, нехай правоохоронні органи шукають. Я не маю ніяких підозр", – каже заступник директора фірми "Бурпром" Сергій Савін.
Авто було застраховане тільки "цивілкою", додає чоловік. На момент підпалу в хаті були також дружина та троє дітей.
ТОВ "Бурпром" має київську реєстрацію, Сергій Савін – житель села Кам'яне-Случанське. Поки що підприємство не приступило до легального видобутку бурштину, триває підготовка.
"Ми робимо все згідно з законом, у нас все йде за планом. Ще бурштин ми не видобуваємо. Це в селі вперше таке", – каже чоловік.
Читайте також: Тиск старателів: поліція заявила, що захистить легальне підприємство на Рівненщині
Речниця поліції області Марія Юстицька випадок підпалу авто підтвердила та додала, що правоохоронці проводять розслідування.
Що відомо
- ТОВ "Бурпром" – одне із підприємств, яке після вступу в силу закону про легальний видобуток бурштину через аукціон отримало дозвіл на таку діяльність. За ділянку в майже 10 га вони дали 12,6 млн грн.
- У листопаді 2020-го в "Бурпром" заявили про тиск із боку нелегальних копачів та те, що останні упритул підійшли до їхньої ділянки. У поліції Рівненщини відреагували на заяви про тиск та активізували рейди.
- У середині квітня 2021-го року поліція також почала звітувати про активізацію рейдів на Поліссі та вилучення знаряддя для нелегального видобутку.
- Фірми, які виграють аукціони на видобуток бурштину, зобов'язані після такої діяльності рекультивувати, тобто відновити пошкоджені ділянки.
- Після видобутку бурштину рекультивації в області потребує близько 10-ти тисяч гектарів земель. Це більше, ніж спільна площа міста Рівне та Квасилова. Науковці певні, що шансів на відновлення родючості такого ґрунту – небагато. Про наслідки екологічного лиха Суспільне розповідало ТУТ.