На Рівненщині на хабарі викрили одного з керівників міжрайонної МСЕК. Як повідомили у прокуратурі, йдеться про випадок із наданням жителю області 3 групи інвалідності. Суму хабаря слідство не вказує.
Правоохоронці не називають місця розташування міжрайонної медико-соціальної лікарської комісії, про яку йдеться. Речниця Рівненської обласної прокуратури Оксана Жужельська зазначила, що йдеться про виконувача обов'язків керівника однієї з таких установ.
"За версією слідства, посадова особа одержала неправомірну вигоду за вплив у прийнятті рішення в іншій МСЕК області. Йдеться про отримання жителем Рівненщини третьої групи інвалідності", – каже речниця прокуратури.
Поки що в інтересах слідства суми неправомірної вигоди не називають, додала Оксана Жужельська. Вона уточнила, що це викриття відбулось за участі поліції та СБУ. Факт отримання хабаря задокументували, чоловіку повідомили про підозру.
Стаття, за якою судитимуть медика – "зловживання впливом", у якій частина друга звучить як "прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, або пропозиція чи обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди". Санкція передбачає до п'яти років тюрми.
Читайте також: "Біржа інвалідності". Чому медико-експертні комісії не бояться вимагати гроші та що з цим робити
Суспільне готове озвучити позицію підозрюваного чи сторони захисту, якщо вони виявлять таке бажання та вийдуть на зв'язок із редакцією.
Також Суспільне звернулось до профільного департаменту із питанням, чи фіксували в області скарги на дії працівників чи керівництва МСЕК. Відповідь оприлюднимо, як тільки отримаємо.
Що відомо
- За останні п’ять років в Україні не було жодної області, в якій би правоохоронці не затримували лікарів або їхніх посередників за вимагання грошей у людей з інвалідністю. Брати хабарі від тих, хто втратив здоров’я і намагається отримати групу інвалідності, а з нею – гарантовану державою соціальну допомогу, в Україні рентабельно. Це з’ясувала команда розслідувачів Суспільного.
- В Єдиному судовому реєстрі судових рішень журналістам Суспільного вдалося знайти 95 вироків за останні сім років, які стосуються корупції у системі медико-соціальної експертизи. 10 вироків досі оскаржуються, а 85 – набули законної сили.