На Рівненщині відрили перший в області "сухий порт"Сухий порт — внутрішній термінал, безпосередньо пов'язаний автомобільним або залізничним сполученням з морським портом. Це логістична технологія, яка передбачає на додаток до перевалки вантажів перекладати на сухі порти приймання вантажів на зберігання і надання послуг з митного оформлення товарів. площею 10 гектарів. Як повідомили у пресслужбі Рівненської ОДА, звідси підприємці тепер зможуть відправляти свою продукцію на експорт в будь-яку точку світу. Також наявність такого "порту" покращить логістику, знизить ціни на вантажні перевезення та зменшить завантаженість доріг.
Що і де відкрили
У Клеванській територіальній громаді відкрили перший в Рівненській області пункт залізничних перевезень площею у 10 гектарів. Це другий в Україні такий виробничо-перевантажувальний комплекс, – пише пресслужба Рівненської ОДА.
У такому вантажному хабі розвантажуватимуть, перевантажуватимуть й зберігатимуть різні товари, які надалі відправлятимуть залізницею по всій Україні та Європі.
Як працює "сухий порт"
Вантажний хаб має власні під’їзні колії, обладнання, огороджений та забезпечений відеоспостереженням. Тут є вантажні машини, механізми, крани та навантажувачі.
Перш ніж запустити роботу терміналу – відновили колійне господарство, придбали тепловози, поставили крани.
"Роботи ще активно продовжуються. Вже запущені перші потяги, які прямують як на Європу, так і на великі порти Одещини. Зовсім недавно прибув перший контейнер з Америки, транзитний час якого становив 30 діб. Це хороший результат. Для прикладу, на порти Чорного моря контейнер йде два місяці", – каже директор ТОВ "Імтрекс" Андрій Левченко.
У "порту" можуть одночасно завантажувати 50 вагонів. Також тут вже є перший 50-тонний кран та інша навантажувальна техніка, – уточнюють у пресслужбі адміністрації. А ще у майбутньому планують збільшити навантаження до двох тисяч контейнерів у місяць.
У пресслужбі Рівненської ОДА додають, що з цього терміналу планують відвантажувати зернові культури, пиломатеріали, добрива та інші сировини.
Що це дасть для області
Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль зазначив, що такий вантажний хаб – новий стрибок для бізнесу в області, бо підприємці зможуть відправляти свою продукцію на експорт в будь-яку точку світу.
За допомогою такого терміналу в теорії має покращитись логістика та знизитись ціни на вантажні перевезення. "Сухий порт" зорієнтований на залізничні перевезення, тобто на дороги має бути менше навантаження.
"Важливою складовою є й те, що це підприємство офіційно зареєстроване, тому усі сплачені податки йтимуть в бюджет громади", – цитує пресслужба голову ОДА Віталія Коваля.
Суспільне кілька днів намагалось поспілкуватись про користь від "сухого порту" для Клеванської громади з її очільницею. Однак, поки що Галина Кидун часу на це не знайшла. Втім, її позицію ми опублікуємо, як тільки отримаємо.