Перейти до основного змісту
Арбітражне дослідження не виявило рослинних жирів у маслі, яке перевіряли на Рівненщині

Арбітражне дослідження не виявило рослинних жирів у маслі, яке перевіряли на Рівненщині

Арбітражне дослідження не виявило рослинних жирів у маслі, яке перевіряли на Рівненщині
. Pixabay

У шести зразках солодковершкового масла, в яких раніше при перевірці на Рівненщині виявили рослинні жири, арбітражнеАрбітраж як спосіб вирішення спорів — розв'язання спорів недержавними арбітрами (третейськими суддями) з винесенням рішення, обов'язкового для сторін. дослідження у столиці таких жирів не виявило. Про це повідомили у Держпродспоживслужбі області, де отримали результати досліджень із Києва. Туди звернулися виробники після того, як Рівненська ОДА оприлюднила результати досліджень масла у рамках акції "Чесний продукт".

Арбітражні лабораторні дослідження не підтвердили результати основних лабораторних випробувань ДП "Рівненський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації". У шести зразках масла рослинних жирів не виявили, що підтверджує якість молочної продукції тих партій, з яких відбиралися зразки виробників. Вони за вмістом стеринів відповідають вимогам ДСТУ, – повідомили 18 лютого у Держпродспоживслужбі.

Нагадаємо, у рамках проєкту "Чесний Продукт" спеціалісти Держпродспоживслужби відібрали 28 зразків солодковершкового масла і в шести з них виявили вміст немолочних жирів, – повідомляли 3-го лютого у пресслужбі Рівненської ОДА.

Після цього, як повідомив Суспільному перший заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби в області Олександр Костюк, виробники, які не погодились з цими результатами, провели арбітражні лабораторні випробування.

"Вони звернулися в передбачений постановою термін – п'ять робочих днів, щоб провести арбітражні дослідження. Вони самі доставляють, ми при дослідженні не є. Відповідають установи, які уповноважені на дослідження. Ми давали погодження, зразки були опломбовані в сейф-пакеті, там би його не прийняли, якби було порушення. Методи дослідження у Києві сучасніші, більше сучасним приладом, який конкретизує", – коментує Суспільному Олександр Костюк.

Перевіряли зразки виробників у Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи та Державному підприємстві "Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів" у Києві. За законом результати арбітражних досліджень – остаточні.

Рослинного жиру вони не виявили у:

  • маслі солодковершковому "Селянське", масова частка жиру 73,0%, виробник ПрАТ "Новгород-Сіверський сирзавод", вул. Залінійна, 21-а, м. Новгород-Сіверський, Чернігівська область;
  • маслі солодковершковому "Екстра", масова частка жиру 82,5% ТМ "Премія", маслі солодковершковому "Селянське", масова частка жиру 72,6% та маслі солодковершковому "Екстра", масова частка жиру 82,5%, виробник ПП "Білоцерківська агропромислова група", с. Білоцерківка, Великобагачанський район, Полтавська область;
  • маслі солодковершковому екстра "Селянське", масова частка жиру 82%, виробник ТзОВ фірма "Люстдорф", вул. Коцюбинського, 1, м. Іллінці, Вінницька область.

Перелік торгових марок, у яких відібрані зразки, ОДА публікувала раніше. На прохання Суспільного прокоментувати результати арбітражних випробувань перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін наголосив, що "Чесний Продукт" – "багатозначна ініціатива голови ОДА Віталя Коваля", мета якої – отримати якісні продукти на полицях наших магазинів.

"Щодо лабораторних досліджень, ми спираємося на дані профільних сертифікованих організацій, які мають для цього необхідне обладнання. Крім того, хочу наголосити, що ОДА зацікавлена у поліпшенні матеріально-технічної бази цих установ і їх лабораторій, тому ми сприяємо в додаткових коштах на покращення якості обладнання. А якісне обладнання – це якісне обстеження, і знов наголошую – покращення продуктів на полицях наших супермаркетів", – сказав він.

Що відомо

  • "Рейди" супермаркетами тривали в рамках акції "Чесний продукт", її ініціював голова Рівненської ОДА Віталій Коваль. Ініціативу назвали одним із напрямків у організації здорового харчування дітей у навчальних закладах, яка триває за ініціативи дружини Президента України та доручення прем’єра.
  • Подібну акцію "Стоп фальсифікат!" розпочали на всеукраїнському рівні у грудні 2019-го року. Її ініціювали активісти та підтримали уряд й держустанови.

Топ дня

Вибір редакції

На початок