Перейти до основного змісту
День онкохворої дитини: з якими проблемами стикаються на Рівненщині

День онкохворої дитини: з якими проблемами стикаються на Рівненщині

Ексклюзивно
День онкохворої дитини: з якими проблемами стикаються на Рівненщині
. колаж: Суспільне/фото Сергія, надане мамою

Станом на лютий 2021 року на обліку в онкогематологічному відділенні Рівненської обласної дитячої лікарні перебуває 254 дитини. Проблеми, з якими стикаються батьки, чиї діти хворі на рак – відсутність деяких ліків та донорської крові.

Про це у Міжнародний день онкохворої дитини розповіла Мар'яна Рева, керівниця благодійного фонду "Скарбниця Надії", що опікується такими дітьми.

Валентина Пецькова – мама шестирічного Сергія, який має онкологічне захворювання крові. Хлопчик уже пройшов два блоки лікування у Києві і один в обласній дитячій лікарні.

День онкохворих дітей
Суспільне Рівне

"Сергійко просто ніжку зламав, перед цим, а потім через два тижні, як вже перелом був – пішла висока температура і почав здуватися живіт. Діагноз нам поставили 20 липня, гострий лімфобластний лейкоз. Висока група ризику. Ну, наразі лікуємо шлунок, серце", – розповідає мама онкохворої дитини Валентина Пецькова.

В обласній дитячій лікарні на обліку перебуває 254 онкохворі дитини. Проте розмістити таку кількість пацієнтів тут не можуть через брак місця.

Нині на стаціонарі у лікарні 16 пацієнтів, вони лежать разом з кимось із родичів.

День онкохворих дітей
Суспільне Рівне

"Діток у відділенні дуже багато, відділення весь час повне, буває переповнене. Навіть планові дітки не можуть поступити для того, щоб пройти дообстеження, щоб на лучі з'їздити, на хімію, на прийом. Тобто, дуже багато нових діток з'являється", – коментує мама онкохворої дитини Ганна Боричевська.

День онкохворих дітей
Суспільне Рівне

"Лікуємося з дочкою, Бойко Вікторія, 7 років. В нас лімфома нирки на 3Б стадії. Ми самі із Хмельницької області, пройшли шість блоків хімієтерапії в Хмельницькій обласній дитячій лікарні. Але так, як в нас там немає лінійного прискорювача, то промені нам довелося проходити саме тут", – розповідає мама онкохворої дитини Ольга Бойко.

Відсутність деяких ліків та донорської крові – головні проблеми для онкохворих дітей та їхніх батьків.

День онкохворих дітей
Суспільне Рівне

"В онковідділенні постійно не вистачає медикаментів, в першу чергу – це ліки, які підіймають аналізи після хімієтерапії. Це ліки, які потрібно абсолютно кожній дитині, яких наразі в лікарні немає", – каже керівниця БФ "Скарбниця Надії" Мар'яна Рева.

А ще існує постійна, традиційна потреба у донорській крові.

"Теж закликаємо рівнян не чекати оголошень, що потрібна кров певної групи. Коли ми розміщаємо фото дитини, фото дитини – це вже, по суті, катастрофа, коли конкретно цій дитині не вистачає крові", – додає керівниця.

День онкохворих дітей
Суспільне Рівне

"Державне забезпечення онкохворих і онгематологічних пацієнтів в достатній кількості. Нас виручають інші області, ми між собою ділимося по перерозподілу, є така постанова Кабміну. Також переривання дітей у лікуванні ніколи не буває, адже певні позиції, які відсутні, забезпечуються фінансово, купляється нашими благодійними фондами, або волонтерами, або батьки самотужки", – коментує лікарка-онкогематолог обласної дитлікарні Дана Бокій.

В лікарні є кілька дітей, які потребують дороговартісного препарату "Онкаспар".

"Він у нас відсутній. В Україну заїхало у 2020 році близько 900 флаконів. Розподіл вже відбувся, але, включаючи погодні умови, ще не доїхали", – додає лікарка.

Щороку в області медики фіксують приблизно 30-40 нових випадків онкозахворювання дітей.

"Збільшується онкозахворюваність. Цим питанням займається весь світ, але ніхто на це відповіді дати не може. Це і стресові ситуації, це екологія, це харчування, напевно, стилі життя", – додає Дана Бокій.

У Благодійному фонді "Скарбниця Надії" нагадують: дитячий рак виліковний.

"Більшість цих дітей одужують, підуть додому. Але ця боротьба дуже важка і потребує допомоги кожного з нас", – каже керівниця фонду Мар'яна Рева.

Топ дня

Вибір редакції

На початок