Перейти до основного змісту
У Рівному снігова груда з даху потрощила авто. Що робити в таких випадках

У Рівному снігова груда з даху потрощила авто. Що робити в таких випадках

Ексклюзивно
У Рівному снігова груда з даху потрощила авто. Що робити в таких випадках
. колаж з фото Павла Повара

У Рівному снігова груда з висоти п'ятого поверху впала на авто. Внаслідок цього прогнувся дах автомобіля та вилетіло заднє скло. Про інцидент розповів мешканець будинку. Він додав, що після цього сніг мало не травмував і людину. Адвокат Суспільному пояснив, що робити у таких випадках.

Де і як це сталось

У Рівному снігова груда з даху потрощила авто. Що робити в таких випадках
фото Павла Повара

Інцидент трапився вночі 13-го лютого на проспекті Миру, 23. Про випадок розповів рівнянин Павло Повар. За його словами, пошкодило авто чоловіка, який там мешкає.

У Рівному снігова груда з даху потрощила авто. Що робити в таких випадках
Павло Повар, фото надане автором

"Вранці він викликав поліцію, працівники якої дуже оперативно відреагували, й було складено протокол з місця події. До будь-кого з управлінської компанії "Сонячне", яка обслуговує будинок, додзвонитися не змогли, але зафіксували факт бездіяльності товариства "Сонячне" в міській раді", – розповідає Павло Повар.

У Рівному снігова груда з даху потрощила авто. Що робити в таких випадках
фото Павла Повара

Чоловік додає, що згодом прийшло двоє представників управляючої компанії "з однією дерев'яною лопатою".

"Поки вони думали, що робити з тією лопатою, з даху полетіла ще одна снігова глиба, зачепивши жительку сусіднього під’їзду, яка йшла з двома дітьми додому. Цікаво, як би реагували представники та керівництво управляючої компанії "Сонячне", якщо відбувся би нещасний випадок з летальним результатом?", – зазначає Павло Повар.

"Сонячне" почути не вдалось

Суспільне телефонувало на номер управляючої компанії "Сонячне", вказаний у кількох реєстрах. Цей номер стаціонарний і його видає як "невірний номер".

Відтак, редакція оприлюднить позицію балансоутримувача, як тільки її отримає або ж у випадку, якщо представники товариства вийдуть на зв'язок із Суспільним у будь-який зручний спосіб.

Що радить адвокат

У таких випадках, каже рівненський адвокат Ілля Волошин, в першу чергу потрібно викликати поліцію. Правоохоронці повинні скласти адмінматеріали, де будуть зафіксовані дата і час події, місце, обставини і причини.

Від власника майна повинні відібрати заяву. У цьому випадку автовласник усе це виконав.

У Рівному снігова груда з даху потрощила авто. Що робити в таких випадках
Facebook Іллі Волошина

"Це йде завдання майнової шкоди. Треба визначити, хто є балансоутримувачем майна, тобто чи ОСББ, чи управлінська компанія. Але управлінська компанія теж може з кимось мати укладені договори на обслуговування, тобто в цьому треба розбиратись. Бажано, аби були свідки, які засвідчать факт і обставини пошкодження", – каже адвокат.

Ілля Волошин зазначає: у таких випадках відповідальність за безпеку покладається на балансоутримувача.

"Бо це передбачено правилами утримання житлових будинків та прибудинкових територій. Там чітко зазначено, що балансоутримувач повинен регулярно виконувати роботи по очищенню дахів від снігу та льоду. Це йде цивільна відповідальність", – зазначає адвокат.

Пізніше у балансоутримувача в письмовому порядку можна буде вимагати відшкодувати шкоду, завдану майну.

"Щодо відмови: у нас в цивільних спорах діє презумпція винуватості, тобто балансоутримувач уже має доводити, що він невинуватий. Людина також може просити про стягнення моральної шкоди", – каже Ілля Волошин.

Для відшкодування матеріальних збитків автовласник має надати обґрунтовану оцінку завданої шкоди або документи, які засвідчать вартість ремонту авто. А ще на такі випадки адвокат радить мати страховку.

"Якщо у власника авто є КАСКО, то він може звернутись у страхову компанію і вона має виплатити йому відшкодування за завдані збитки. А вже потім страхова звертається із регресним позовом до балансоутримувача будинку", – зазначає правник.

Цікавий момент

Адвокат Ілля Волошин зазначає: під час розгляду таких справ зважають і на те, де стояло авто на момент заподіяння пошкоджень.

"В житловій зоні забороняється стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями. У новобудовах в дворах територію для паркування транспортних засобів позначають. У цьому ж випадку з інцидентом на проспекті Миру треба розбиратись, де стояло авто. Але в будь-якому разі шкода заподіяна і вже балансоутримувач має доводити свою невинуватість", – каже адвокат.

Судова практика у таких випадках буває неоднозначною і багато залежить від доказової бази, яку сформують відповідальні особи після інциденту.

Топ дня

Вибір редакції

На початок