Перейти до основного змісту
Збитки на понад 350 мільйонів гривень: прокурори повідомили про схему зі збуту бурштину на Рівненщині

Збитки на понад 350 мільйонів гривень: прокурори повідомили про схему зі збуту бурштину на Рівненщині

Бурштин
Бурштин. Офіс генерального прокурора

Про схему незаконного видобутку бурштину на Рівненщині повідомили в Офісі генерального прокурора. У цьому підозрюють семеро чоловіків, серед яких директор однієї з філій державного підприємства "Ліси України". За даними правоохоронців, їхні дії завдали збитки довкіллю на понад 350 мільйонів гривень.

Як повідомили на сайті Офісу генерального прокурора, на Рівненщині припинили діяльність організації, яка займалася незаконним видобутком бурштину і завдала збитків довкіллю на суму понад 350 мільйонів гривень. Правоохоронці вважають причетними до цього семеро людей, серед яких директор однієї з філій ДП "Ліси України".

Збитки на понад 350 мільйонів гривень
Чоловіків, яких затримали. Офіс генерального прокурора

Їм повідомили про підозру у створенні, керівництві та участі в злочинній організації, а також незаконному видобутку бурштину з використанням службового становища.

"За даними слідства, підприємець наприкінці 2021 року створив організацію для незаконного видобутку бурштину в промислових масштабах на території Рівненської області. Щоб надати протиправній діяльності вигляду законності компанія, керівником і засновником якої є організатор угруповання, отримала два спеціальні дозволи на геологічне вивчення родовищ бурштину на 20 га землі лісфонду", — йдеться у повідомленні.
Збитки на понад 350 мільйонів гривень
Місце з якого, ймовірно, видобували бурштин. Офіс генерального прокурора

Збитки на понад 350 мільйонів гривень
Місце, з якого, ймовірно, вибудували бурштин. Офіс генерального прокурора

У повідомленні поінформували, що кожен з учасників у цій справі мав свої обов'язки: забезпечення технікою, пошук копачів, зважування та пакування бурштину, контроль за переміщенням, організація збуту, маскування незаконної діяльності, а також підтримка контактів із правоохоронними та державними органами.

"Із червня 2022 року по травень 2024 року учасники організації за сприяння посадовця лісового господарства, порушивши вимоги законодавства про надра, видобули понад п'ять тонн бурштину. Видобутком займалися як у межах ділянок із дозволами на геологічне вивчення, так і поза ними", — зазначили у публікації.

В Офісі генпрокурора зауважили, що відповідно до законодавства під час геологічного вивчення дозволяється видобуток не більше п'яти кілограмів бурштину на 1 га родовища. Надалі слід затвердити запаси у Державній комісії України по запасах корисних копалин і лише після цього — отримати дозвіл на промисловий видобуток.

Збитки на понад 350 мільйонів гривень
Затримання підозрюваних. Офіс генерального прокурора

"Проведені експертизи підтвердили завдану довкіллю шкоду внаслідок самовільного користування надрами", — йдеться у повідомленні.

Шістьох людей затримали. Нараз вирішують питання щодо обрання їм запобіжних заходів.

ОНОВЛЕНО, 15:07

За інформацією речниці Державного бюро розслідувань Ольги Чиканової, бурштин організована група продавала за кордон. Також вона додала, що учасникам схеми загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок