Умови здачі для донорів у Рівненському обласному центрі служби крові змінилися — тепер ними можуть стати люди, яким понад 60 років, а також особи, які перехворіли на гепатит А.
Які нові правила для донорів та за яких умов бригади служби крові виїжджають у громади, в етері Українське радіо. Рівне розповіла директорка обласного центру крові Ліна Михальчук.
За її словами, кожного дня є потреба у крові, особливо — в еритроцитах. Цей компонент крові має відносно нетривалий термін зберігання — максимум 42 доби. До прикладу, плазму, якою достатньо забезпечені усі центри крові, можна зберігати довготривало при - 30°.
"Багато військових лікується в наших лікувальних закладах, але, крім того, ми єдині заготовляємо кров в області і забезпечуємо всі лікувальні заклади нашої області — ті, які переливають наші компоненти. Крім того, у нас ще є замовлення для тих областей прифронтових, які не можуть самі забезпечити потребу і військових, і цивільного населення", — продовжила Ліна Михальчук.


Як додала директорка служби крові, щоб бригада центру виїхала у громаду, потрібно декілька факторів — наявність приміщення, у якому можна під'єднатися до мережі Інтернет для нормальної роботи обладнання, та не менше 50 донорів.
Також зазнали змін умови здачі крові. Тепер донором може бути здорова людина віком від 18 років.
"Раніше було це до 60 років, зараз такого обмеження нема. Є обмеження по вазі: донор має важити більше ніж 50 кілограмів. Крім того, раніше було абсолютним протипоказом до донорства для тих, хто перехворів на гепатит А. Раніше мені було незрозуміло, чого це обмеження, тому що гепатит А передається через немиті руки, а через кров передаються інші гепатити", — розповіла керівниця центру.

Фізіологічна доза крові, яку забирають у донора — 450 мілілітрів. Як зазначила Ліна Михальчук, така кількість не впливає негативно на стан людини. Якщо людина почуває себе погано та не може здати повну кількість крові, її від'єднують від цього процесу. Таку кров не використовують у медзакладі.
"Ця кров не може бути використана, через те, що в мішку пластиковому, в який ми забираємо кров, міститься консервант. І співвідношення цього консерванта не може бути інакше, ніж для 450 мл. Вона стає непридатною для того, щоб ми її використали з лікувальними цілями. Отож, всім донорам треба гарно виспатися та мати позитивний настрій — це все і впливає на здачу", — поділилася директорка служби крові.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok