Понад 12 гектарів сільськогосподарських земель на Рівненщині забруднили шкідливими відходами молочного виробництва на майже 1,7 млн гривень. За даними правоохоронців, це могли зробити троє жителів Березнівської громади у складі організованої групи, до складу якої увійшли керівник приватного підприємства, начальник цеху та водій.
Про це повідомила на сайті Рівненської обласної прокуратури.
Згідно з інформацією у публікації, прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Рівненської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо трьох жителів Березнівської громади, яким інкримінують забруднення земель відходами, шкідливими для життя і здоров’я людей, які вчинені організованою групою.
"За даними слідства, для спрощення виробничих процесів та мінімізації витрат на утилізацію відходів молочного виробництва, облаштували місця для їх скиду на землях сільськогосподарського призначення. Учасники групи забруднили шкідливими відходами молочного виробництва понад 12 га землі, чим створили небезпеку для життя та здоров’я людей, а також завдали шкоди довкіллю на майже 1,7 млн гривень", — йдеться у повідомленні.

Як зазначили у поліції області, правоохоронці встановили, що 45-річний житель села Теслугів із липня 2024 року по березень 2025 року нібито організував несанкціоноване вивезення відходів від молочної продукції. До цієї справи він залучив 46-річну та 60-річного жителів села Малинськ.
"46-річна жінка здійснювала облік молочної продукції та контролювала завантаження відходів на вантажний автомобіль її 60-річного односельця. В подальшому чоловік скидав утилізовану продукцію на земельні ділянки сільгосппризначення у Рівненському районі. Одержані внаслідок мінімізації витрат на утилізацію відходів грошові кошти щомісяця ділили між собою", — розповіли у поліції.
Як додали у прокуратурі, правоохоронці виявили фігурантів під час скиду відходів. Під час обшуків на підприємстві вилучили документацію, також відібрали проби ґрунтів та зразки речовин, які скидали на сільськогосподарські землі.

У дописі зауважили, що в ході досудового розслідування збитки, завдані довкіллю, повністю відшкодували.
Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді обмеження волі до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той термін.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok