Перейти до основного змісту
Як травневий приморозок вплинув на насадження картоплі на Рівненщині. Пояснює аграрій

Як травневий приморозок вплинув на насадження картоплі на Рівненщині. Пояснює аграрій

Ексклюзивно

Травневі приморозки негативно вплинули на посіви та насадження на Рівненщині. Зокрема йдеться й про картоплю. Це пов'язано із тим, що процес росту рослин триває, і після зниження температури їм складно відновитися. У підсумку врожайність може знизитися, що вплине на вартість продуктів.

Про це Суспільному розповів голова Асоціації фермерів і приватних землевласників в Рівненській області Андрій Кузьмич.

За його словами, будь-яку температуру, нижча 8° тепла, в період ранньої вегетації рослина сприймає як стрес.

"Чи це картопля, чи це помідор, чи це кукурудза, чи соя тим більше. Є рослини більш холодостійкі й менш холодостійкі. Наша область, на жаль, попала під п'ятиденний, а можливо й більший різної інтенсивності приморозок. Навіть в повітрі був мороз", — зазначив аграрій.

Він зауважив, що від такої погоди найбільше постраждала Волинська та Рівненська області, також приморозок фіксували в інших регіонах. Зниження температур має негативний вплив на рослини і спричиняє їх часткову загибель, зупиняє процеси росту, вегетації, а відповідно й знижує врожайність, розповів аграрій.

"Чим більша картопля і більший приморозок, тим важче вона це сприймає, адже йдуть повні процеси росту, рослина набирає вегетативну масу. Їй відновитися доволі-доволі складно. Через що потрібно працювати амінокислотами, гуматамиСолі гумінових кислот, які виступають як органічні добрива та регулятори росту рослин. , антистресантами, які допоможуть. По суті, якщо можна так порівняти, зараз всі рослини "в реанімації" і їм всім потрібна "крапельниця", — розповів Андрій Кузьмич.

Він зазначив, що поки визначити наслідки впливу травневого приморозку складно.

"Вони не катастрофічні, але складні. Є наші фермери, які десятками гектарів заорюють ріпак, який померз, сою пересівають — це все додаткові витрати. Торік погода була на початку весни в нашому регіоні доволі стриманою, поміркованою і не наробила такого лиха. А п'ять днів поспіль приморозків дали своє. Навіть дзвонили з півночі нашої області, казали: «Те, що не повиморожувало, то градом побило»", — пояснив аграрій.

Андрій Кузьмич зазначив, що негативно вплинути на урожайність у 2025 році може й літня спека:

"Якщо буде спекотне літо, рослини не встигнуть набрати на себе масу. Якщо вдарить чи спека, чи інша якась аномалія, рослина не встигне просто вирости. Бо ті, що пізніше посадили — вберегли від заморозків, але якщо в липні буде спека, то не знаю: надіємося на краще, але поки ситуація така собі".

Аграрій зазначив, що не варто недооцінювати потенціал рослин.

"Картопля відмолодиться, регенерується, вона доволі сильна генетична рослина. Вона раз себе точно відновить", — пояснив він.

Андрій Кузьмич додав, що спрогнозувати, якими будуть ціни на картоплю, складно, але травневі приморозки однозначно вплинуть на вартість:

"Якщо говорити за пізній сегмент, на осінь, я надіюся, що ціна буде набагато кращою".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок