З 22 квітня у лісових угіддях Полтавщини почнуть розкидати приманки з вакциною проти сказу. Загалом підготували близько 518 тисяч доз.
Про це Суспільному розповіла заступниця начальника відділу організації протиепізоотичної роботи обласної Держпродспоживслужби Ірина Натягла.
Цього року, як і минулого, заплановане двократне розповсюдження: навесні та восени.
Як імунізують диких тварин від сказу
Імунізуватимуть диких тварин антирабічною вакциною, яку рівномірно розміщують у місцях їхнього перебування. Для цього заготували близько 518 тисяч доз. Гроші на імунізацію спрямовують із держбюджету.
Приманка має розмір сірникової коробки, зверху м’ясокісткове борошно, а всередині – блістер з вакциною. Коли тварина прокушує капсулу, вакцина потрапляє їй на зуби, і таким чином формується імунітет. У місцях розкладання приманок на четверту, восьму і п’ятнадцяту добу фахівці ветеринарної медицини здійснюють контроль за їх споживанням. Чіпати та переміщати принаду з вакциною в інше місце не можна.
Приманки споживають переважно червоні лисиці. Вони — основні носії хвороби.
Нині в області планують сформувати близько 700 бригад для імунізації. До їх складу увійдуть: спеціалісти територіальних управлінь Держпродспоживслужби, органів місцевого самоврядуванння, фахівці лісових та мисливських господарств та користувачі мисливських угідь. Вони розкладають приманки у доступних для тварин місцях. Зокрема, біля кущів та дерев.
Від початку року у регіоні виявили п'ять випадків сказу. Захворіли дві собаки та троє котів. Випадків сказу серед предстаників дикої природи поки не зафіксували.
Минулого року вакцинацію диких тварин проводили двічі і завершили її 20 жовтня.
Що таке сказ
Сказ – це вірусне захворювання тварин та людей, яке викликає розлади центральної нервової системи та закінчується загибеллю. Він невиліковний. Одна із профілактик цієї хвороби – це проведення щорічної профілактичної вакцинації домашніх та сільськогосподарських тварин.
Симптоми сказу:
- підвищення температури, біль чи поколювання у місці пошкодження;
- страх води, світла;
- пінисте і сильне слиновиділення тощо.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok