У господарствах на Полтавщині нині ідентифіковані та зареєстровані понад 194 тисячі свійських тварин. Процедура обов’язкова та гарантує, зокрема, якість харчових продуктів для споживачів та епізоотичний контроль. А ідентифікувати необхідно велику рогату худобу, овець, кіз, свиней та коней.
Про це Суспільному розповіла керівниця Полтавської філії ДП "Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин" Юлія Пашко.
У фермерському господарстві "Краєвид Полтавщини", що у Мачухівській громаді, утримують майже дві сотні поголів’я великої рогатої худоби.

"93 дійних корови, 67 телиць і 19 бичків", — розповів голова фермерського господарства "Краєвид Полтавщини" Олександр Ігнатов.
Усі тварини в господарстві ідентифіковані. За словами Олександра Ігнатова, кожна має спеціальні бирку з унікальним номером та паспорт.

"Ми замовляємо в "Агентстві з ідентифікації і реєстрації тварин" бирки. Потім проставляємо ці бирки народженим телятам. І дані про цю тварину вносимо в отаку реєстраційну картку великої рогатої худоби. Потім ця карточка передається в агентство реєстрації. Записуються дані про господарство, дані про тварину, вноситься номер з бирки, кличка, порода, дата народження, і родовід", — пояснив Олександр Ігнатов.

Ідентифікація та реєстрація худоби — процедура обов’язкова. Нині на Полтавщині зареєстровано понад 194 тисячі свійських тварин, повідомила керівниця Полтавської філії ДП "Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин" Юлія Пашко.

"Мета такої ідентифікації – по-перше, це облік. Друге і, мабуть, найважливіше, це прослідковування здоров’я тварин (вакцинацій, обробок, оглядів). А кінцеве – це те, що ми споживаємо з вами продукти від здорових тварин", — розповіла Юлія Пашко.
Обов’язково ідентифікувати необхідно велику рогату худобу, овець та кіз. Роблять це упродовж семи днів від народження. Реєструють також свиней. Не пізніше року після народження ідентифікувати потрібно й коней, додала Юлія Пашко.

"Ідентифікація тварини дає змогу отримати дотацію від держави. Минулого року була така програма "Сім тисяч на дійну корову". Завдяки цьому можна відстежити шлях тварини. Це забезпечує і гарантує безпеку і якість продуктів для кінцевого споживача. Також в разі спалаху якоїсь хвороби ідентифікація дає змогу локально вирішити проблему в господарстві і запобігти поширенню інфекцій", — розповів голова фермерського господарства "Краєвид Полтавщини" Олександр Ігнатов.
Як розповіла Суспільному Юлія Пашко, ідентифікують та реєструють худобу безплатно.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok