Багатоповерхівка на вулиці Баленка, 7, у Полтаві, яка частково зруйнована внаслідок ракетного удару 1 лютого 2025-го року, підлягає реконструкції з частковим демонтажем. Мешканці будинку звернулися до міської ради з проханням невідкладно організувати капітальний ремонт.
Про це йдеться у звіті експертної комісії політехнічного університету, повідомила Суспільному речниця міської ради Марина Сєрова.

Квартира Юрія Полєтаєва – у другому під’їзді будинку на вулиці Баленка, 7, у Полтаві. 1 лютого російська ракета зруйнувала тут весь перший під’їзд та пошкодила квартири другого. Їхній стан аварійний. У решті продовжують жити люди.
"Якщо ми зараз цей будинок упустимо, дамо шанс йому накопити воду, яка є зараз, дощі, це просто призведе до того, що через рік-два цей будинок просто можна буде демонтувати, і людей просто виселити на вулицю", — розповіла мешканка будинку Ірина Рибкіна.

Фахівці провели технічну експертизу, аби визначити придатність будинку після обстрілу. На це пішло близько місяця.

Згідно зі звітом експертної комісії від Полтавського політехнічного університету від 19 березня цього року, будинок на вулиці Баленка, 7 підлягає реконструкції з частковим демонтажем. Зокрема, йдеться про демонтаж конструкцій двох квартир першого під’їзду та п’яти квартир лівого крила у другому.

"Одна із версій, перший під’їзд відсікається взагалі. Тільки підвали перекриваються, оскільки з нашого будинку йдуть комунікації, водопровід, тепломережі по всьому іншому мікрорайону. Перекривається, консервується, щоб воно працювало для сусідніх будинків. А наш під’їзд, ось ця сторона, від третього під’їзду яка, життєздатна, можна жити. Оця – ні", — повідомив мешканець другого під’їзду будинку Юрій Полєтаєв.

Мешканці будинку написали колективне звернення до міської ради з проханням якнайшвидше провести ремонтні роботи. А саме, демонтаж аварійних конструкцій, укріплення будівлю, заміну покрівлі та труб у підвалі, герметизацію швів між зовнішніми панелями.

"Більше 60 підписів у мене по всьому будинку. Укріпити будинок потрібно, зробити його. Тому що 48 років будинку, і за 30 років незалежної держави косметичного ремонту в цьому будинку не було. Дах. Він повністю побитий. Його потрібно замінити. Комунікації, що знаходяться в нас будинку всередині, вони частково замінені. Все інше в жахливому стані", — розповіла Ірина Рибкіна.

"Коли почнуть щось робити? На всі питання відповідей поки ми не отримали. Чогось чекаємо. Кошторис скласти. Нічого не зроблено", — додав Юрій Полєтаєв.
Як повідомила секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова, план робіт у будинку на Баленка, 7, обговорюватимуть разом з мешканцями найближчим часом.
"Станом на зараз є в планах зібратись офіційно в міській раді разом з мешканцями, вислухати експертів і почути варіанти подальшого ходу дій, які пов’язані безумовно з відновленням", — повідомила Катерина Ямщикова.
Що відомо про обстріл Полтави 1 лютого 2025-го
Армія РФ обстріляла Полтаву зранку 1 лютого. Ракета влучила у житловий будинок близько 07:44. Через це зруйновані усі пʼять поверхів підʼїзду. На місці виникла пожежа. За даними т.в.о начальника Полтавської ОВА Володимира Когута, застосували ракету Х-22, таку ж у червні 2022-го випустили по торговельному центру "Амстор" у Кременчуці. Внаслідок обстрілу пошкодження отримали майже два десятки багатоквартирних будинків та дитсадок, розташовані поруч.
Станом на 16:30 2 лютого завершили пошуково-рятувальні роботи.
Загинули 15 людей , з них 3 дитини віком 7, 9 та 12 років. 20 – постраждали, з них 4 дитини віком 3 місяців, 2, 8 та 12 років. 22 вдалося врятувати. Про це Суспільному повідомили у ДСНС Полтавщини.
Зафіксовано пошкодження 259 квартир, понад 350 розбитих вікон та більше 190 зруйнованих балконів.
У Полтавській області з 2 по 4 лютого оголосили триденну жалобу за загиблими внаслідок обстрілу. Відповідне розпорядження підписав т.в.о начальника ОВА Володимир Когут. У ці дні приспустять прапор України з чорною стрічкою на будівлях органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok