Перейти до основного змісту
У Полтаві планують спрямувати 1 мільйон гривень на розсилку повісток

У Полтаві планують спрямувати 1 мільйон гривень на розсилку повісток

27 березня на засіданні комісії з питань місцевого самоврядування Полтавської міськради погодили виділення додаткового 1 мільйона гривень на розсилку повісток через "Укрпошту" в межах Полтавської громади.

Про це стало відомо з онлайн-трансляції засідання.

Рішення підтримали одноголосно всі присутні члени комісії. Як зазначалося під час обговорення, минулого року коштом громади також здійснювали розсилку повісток. У міськраді пояснили, що це необхідний захід для забезпечення виконання мобілізаційних завдань.

UPD 28 березня на сесії міськради депутати підтримали це рішення.

Що загрожує жителям Полтавщини за ігнорування повісток поштою

Згідно з постановою Уряду №560, повістку про виклик до ТЦК та СП можуть надсилати поштою рекомендованим листом з описом вкладення. Також повідомленням про вручення на адресу місця проживання чи реєстрації.

Громадянам, які оновили дані, повістки надсилають на адресу, яку вони вказали під час оновлення даних. Ті, хто цього не зробив, отримують її на зареєстроване місце проживання.

Які штрафи передбачені за ігнорування повісток

За ігнорування повісток, отриманих поштою, передбачається така ж відповідальність, як і за вручення повісток будь-якого іншого типу, повідомляв юрист Юрій Танасійчук. Зокрема:

  • штраф за неоновлення даних – від 3 440 до 5 100 гривень
  • штраф за повторне порушення – від 17 000 до 25 500 гривень, а за особливою процедурою може сягати і більше 50 000 гривень.
"Адміністративна відповідальність визначена законом у вигляді штрафу. Вона однакова для нереагування на інформацію у повістці (перелік документів, час та місце) та невиконання певних обовʼязків, які визначені законом", — додав Юрій Танасійчук.

Як повідомляв раніше речник Полтавського ТЦК та СП Роман Істомін, термін прибуття до терцентру вказується у повістці.

"День явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного з населеного пункту, що є адміністративним центром області, визначається протягом семи діб, а з інших населених пунктів — протягом десяти діб від дня надсилання повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення."

Розсилка необхідна задля того, аби викликати громадян, які не працюють, яких не можна викликати до ТЦК та СП іншими способами.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок