Майже 300 мільйонів гривень за рік стягнули із боржників з виплати аліментів на Полтавщині. Таку суму примусово виплатили приблизно 21 тисячі дітей.
Таке розповів начальник обласного управління виконання рішень Мін’юсту Максим Шевченко. За його словами, це і часткова сплата боргу, і повна. Для тих, хто заборгував суму за понад чотири місяці, запроваджують санкції – забрати права на авто, не дозволити виїзд за кордон, користуватися зброєю, полювати тощо.
Самотня мати Лариса Барабаш із Полтави допомагає молодшій доньці Катерині із математикою. Старша Настя навчається у коледжі. Їхній батько пішов із сім’ї понад 8 років тому.
"На аліменти я подала ще до розлучення. Чоловік пішов, я подала через два місяці на аліменти. Аліменти почав виплачувати через пів року після народження молодшої доньки. На аліменти я подавала до суду. Рішення суду винесли на мою користь" − говорить мати-одиначка Лариса Барабаш.
За словами Лариси, чоловік виплачував аліменти, поки не звільнився з роботи. А останні 4 роки діти отримують виплати раз на пів року і лише половину місячної суми. За цей час заборгував 80 тисяч гривень. Із дітьми не спілкується.
"Ми виїжджали за адресою прописки. Нам ніхто не відкрив. Наскільки відомо, він там не проживає. Він проживає з новою дружиною, з дитиною, зовсім за іншою адресою", − говорить мати-одиначка Лариса Барабаш.
"Є люди, які досить матеріально забезпечені, їм нічого не вартує заплатити цю суму боргу. Вони принципово не платять, тому що стягувач може не надавати дитину для побачень, можуть не надавати зустрічі і так далі. Є люди, які не працюють, є люди, які не бажають працювати і забезпечувати дитину" ,− каже начальник обласного управління забезпечення примусового виконання рішень Мін’юсту Максим Шевченко.
За рік на Полтавщині боржники примусово виплатили майже 300 мільйонів гривень аліментів. Це на користь 21 тисячі дітей. Стягнути гроші мали за понад 27 тисячами виконавчих проваджень. Із них завершені три тисячі.
"Є недобросовісні боржники, які взагалі ніяким чином не виконують рішенням суду. Тоді йдемо на крайні заходи, коли ми вже виявляємо майно рухоме або нерухоме. Транспортні засоби або житлове-нежитлове приміщення. Ми його можемо описати і в примусовому порядку реалізовувати через систему електронних торгівель арештованого майна", − говорить начальник обласного управління забезпечення примусового виконання рішень Мін’юсту Максим Шевченко.
За словами Максима Шевченка, для тих, хто заборгував суму за понад чотири місяці, запроваджують санкції. Це, зокрема, заборона виїжджати за кордон, керувати транспортом, користуватися зброєю та полювати тощо.