Перейти до основного змісту
Місцеві вибори: коли можна очікувати на Полтавщині

Місцеві вибори: коли можна очікувати на Полтавщині

Місцеві вибори на Полтавщині: коли будуть
Одна з виборчих дільниць у Диканьці на Полтавщині, 2020-й рік. Суспільне Полтава

2025-го року на Полтавщині мали би відбутися чергові місцеві вибори. Через воєнний стан в Україні призупинили цей процес.

Крім того, 2023-го не відбулися вибори народних депутатів, а 2024-го ― президента України. Поновлення цих процесів буде залежати від загальноукраїнських тенденцій. Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів аналітик громадянської мережі "Опора" Костянтин Донченко.

"На організацію виборів, щоб можна було забезпечити право всіх українців проголосувати, потрібно за різними розрахунками від 6 місяців, рік і більше. 2023-го року парламентські сили домовилися, що буде шість місяців після завершення воєнного стану для підготовки до виборів. З іншого боку, щоб розгорнути місію ОБСЄ, яка буде спостерігати за виборами, треба 9 місяців. Давайте говорити чесно, що ніякий строк з таких коротких недостатній", ― розповів аналітик.
Костянтин Донченко
Костянтин Донченко, аналітик громадянської мережі "Опора" . Суспільне Полтава

Серед головних викликів наступних виборів Костянтин Донченко назвав, зокрема, право і можливість проголосувати для всіх українців. Це при тому, що приблизно 9 мільйонів громадян або за кордоном, або мають статус внутрішньо переміщених осіб. Крім того, забезпечення виборчих прав військових, яких майже 1 мільйон.

"Є певна виборча благодійність, коли певні особи роздають матеріальні стимули людям, але це робиться до офіційної реєстрації, і це не рахується, що підкуп прямий чи непрямий. Так само і з нагадуваннями про себе ― це не агітація, бо в нас немає виборчого процесу", ― сказав Костянтин Донченко.

Зокрема, аналітик висловився щодо активності у соціальних мережах та громадському просторі заступника голови обласної ради Олексія Чепурка і першого заступника Полтавського міського голови Валерія Пархоменка.

"Щодо роликів і плакатів ― це приватна ініціатива особи. До виборів офіційно по законодавству це не має ніякого відношення. Людина працює на свою медійність. Як вона її використає ― час покаже. Так, можна говорити, що є підстави думати, що вона буде балотуватися. Поки людина не зареєструвалася, вона може хоч усе місто завішати своїми бордами".
Бобошко і Донченко в ефірі Українського радіо
Радіоведучий Олександр Бобошко та гість ефіру Костянтин Донченко. Суспільне Полтава

Як сказав Костянтин Донченко, впізнаваність особи серед електорату не завжди гарантує успіх на виборах.

"Питання в тому, скільки вибори коштують. От Дубовик, заступник голови ЦВК, говорив, що президентські коштують 6 мільярдів гривень, парламентські і місцеві ― по 4 мільярди. Інше питання ― організація, бо проводити одночасно всі три ― це буде завал щодо організації".

Повністю інтерв’ю слухайте за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок