Перейти до основного змісту
«Дуже багато інфекцій»: на Полтавщині розпочала роботу мобільна медична лабораторія

«Дуже багато інфекцій»: на Полтавщині розпочала роботу мобільна медична лабораторія

На Полтавщині розпочала роботу мобільна лабораторія обласного центру контролю і профілактики хвороб. Команда лікарів, медсестри та соціальний працівник проводили безкоштовне тестування на інфекційні захворювання.

Про це Суспільному розповіла епідеміологиня центру Світлана Пивовар. Перший прийом пацієнтів провели у Щербанівській громаді.

У Розсошенцях мобільна амбулаторія
Пацієнти, які прийшли на обстеження у мобільну амбулаторію. Суспільне Полтава

73-річна місцева жителька Галина Микитенко прийшла на обстеження до мобільної лабораторії, яка цього дня працювала у селі Розсошенці Щербанівської громади.

"Прочитала в Telegram, що буде пересувна лабораторія, я вирішила прийти перевіритися. Із віком все порушено: імунітет і все інше. Так що треба слідкувати за собою", — розповіла місцева жителька Галина Микитенко.

Медична сестра туберкульозного диспансеру Світлана Кули
Медична сестра туберкульозного диспансеру Світлана Кулик проводить тестування, маніпуляції та вимірює тиск. Суспільне Полтава

У складі лабораторії — епідеміолог, медична сестра та соціальний працівник. Вони тестують на ВІЛ, вірусні гепатити В і С, інфекції, що передаються статевим шляхом та на туберкульоз, розповіла епідеміологиня обласного центру контролю і профілактики хвороб Світлана Пивовар.

"Ці інфекції актуальні, як ніколи в Україні. Тому що у зв’язку з повномасштабним вторгненням у нас зараз дуже багато цих інфекцій. Найбільш вразливе – це, мабуть усе населення України. Але більше – це люди, які мають хронічні захворювання, такі як: цукровий діабет, пневмонії, бронхіти, діти, підлітки", — розповіла епідеміологиня центру контролю і профілактики хвороб Світлана Пивовар.

Мобільна медична лабораторія
Медсестра вимірює пацієнтці рівень цукру в крові. Суспільне Полтава

За словами Світлани Пивовар, саме тестування у мобільній амбулаторії займає до 20 хвилин. У разі позитивного результату, пацієнта скеровують до сімейного лікаря та профільних спеціалістів.

У селі Розсошенці пройшли тестування понад 10 людей. Обстеження проводять у рамках програми, яка фінансується Глобальним фондом за підтримки громадського центру здоров'я та Міністерства охорони здоров'я. Графік роботи мобільної лабораторії можна знайти у соцмережах громад. Виїзні прийоми планують проводити у кожній громаді області.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок