На Полтавщині в обласній станції переливання крові усіх донорів перевіряють на коронавірус. Відповідну постанову ухвалив Кабмін. Дослідження проводять у лабораторії установи, а результати – наступного дня після здачі, розповів головний лікар станції Володимир Рудіков.
25-річний Арсен Жаботинський близько семи років є донором крові. Саме до Полтавської обласної станції переливання прийшов вперше.

«Приблизно 2-3 рази на рік я здаю кров. У першу чергу, я прийшов сюди, щоб поповнити банк крові, а також здати аналізи на гепатит B та C», ‒ розповідає донор Арсен Жаботинський.
Перед здачею, донорів оглядає терапевт. Далі вони здають відповідні аналізи, аби перевірити, чи не мають протипоказань. А відтепер їх діагностують і на коронавірус. Роблять це безкоштовно за допомогою ІФА-тестування.

«До цього ми обстежували донорську кров на 4 інфекції. Це були поверхневий антиген вірусу гепатиту В, також обстежували антитіла й антиген ВІЛ-інфекції, гепатит С й антитіла сифілісу. А зараз додатково й на COVID», ‒ каже завідувачка лабораторії обласної станції переливання крові Оксана Правдзіва.
«Великий спектр вартості, космічні ціни для нашого населення й це не підйомні суми. Тому, я вважаю, якщо їх будуть робити безкоштовно, то це буде дуже позитивно», ‒ каже Арсен Жаботинський.

Результати тестування донори мають отримувати наступного дня. А кров тих, у кого виявили антитіла до коронавірусної інфекції, зберігають, розповів головний лікар закладу Володимир Рудіков.
«Де виявлені будуть антитіла, тобто це люди, які вже перехворіли на Covid-19, з цієї плазми будуть виготовляти гіперімунний імуноглобулін. Цю плазму будемо здавати на завод виробнику. Ми поки цю плазму зберігаємо в себе, в нас є спеціальні холодильники, ще механізм МОЗ вивчає, як там буде й суб'єкт господарювання, скажімо так, виробник хто буде, той буде забирати її в нас», ‒ розповів головний лікар обласної станції переливання крові Володимир Рудіков.

За словами Володимира Рудікова, в обласній станції переливання тестують донорів два тижні. Обстежили близько двох сотень людей. У близько половини з них у крові виявили антитіла.