Перейти до основного змісту
У Полтавській області почав працювати пересувний аптечний пункт

У Полтавській області почав працювати пересувний аптечний пункт

На Полтавщині почав працювати пересувний аптечний пункт. Нині він обслуговує п’ять сіл. У серпні 2023 року уряд ухвалив постанову про створення мобільних аптечних пунктів. Це зробили для поліпшення доступу до лікарських засобів у віддалених селах.

Любов Жадан приходить до будинку культури в селі Сем’янівка, щоб отримати ліки в мобільному аптечному пункті.

"Ми прочитали, в нас є група Кротенківська (колишня назва Сем’янівки – ред.) в телефоні. І ми прочитали в групі, що виїжджає мобільна аптека. Пішли в лікарню, виписали рецепт у Людмили Нероди Степанівни (ред. сімейний лікар) і так дізналися. Я куплятиму ліки. Я від цукру купляю і розрідження крові", — розповіла місцева жителька Любов Жадан.

У Полтавській області почав працювати пересувний аптечний пункт
Фармацевти, які приймають жителів села Сем'янівка на Полтавщині. Суспільне Полтава

У селі немає аптеки, купувати ліки місцеві їздили в обласний центр.

"Ви знаєте, у нас же у селі була аптека, а тоді її закрили. А тепер же це така, як я ще можу з'їздити там в місто щось купити. А старі люди такі по 80 років, то вони ж не зможуть поїхати. Звісно, так зручно, щоб вони приїжджали частіше. А ні, щоб зробили нам аптеку хоча б в медпункті там, щоб була в нас аптека. Навіть, знаєте, з самого таке від голови там купити, чи от там від кашлю, чи від грипу взагалі, то ніде ж не купиш. Тільки треба їхати в місто", — поділилась Любов Жадан.

У Полтавській області почав працювати пересувний аптечний пункт
Ліки, які привезли в мобільному аптечному пункті. Суспільне Полтава

З січня 2025 року в Полтавській області почав працювати перший пересувний медичний пункт. Його створили для того, щоб поліпшити доступ до ліків у віддалених селах. Як повідомили на сайті Міністерства охорони здоров'я проєкт в Полтаві реалізує одне з комунальних підприємств міської ради в межах урядової ініціативи. Нині мобільна аптека обслуговує п’ять сіл Полтавського району.

"Сьогодні по маршруту у нас три села. Перше - це Сем'янівка, далі Тернівщина і Бричківка. Кожен вівторок і на маршрут виїжджаємо і кожен раз в різні села. Люди приходять з телефонами, в яких є номери електронних рецептів, які виписує їхній сімейний лікар. По цим номерам ми вводимо в систему, нам показують, який препарат виписаний, яка кількість. Дивимося, що відпускаємо, якщо є безкоштовно. Деякі люди бажають, щоб був якийсь імпортний препарат, він йде з доплатою. Є вибір, що людина забажає, те буде отримувати", — повідомила асистентка фармацевта Наталія Балика.

У Полтавській області почав працювати пересувний аптечний пункт
ілюстративне фото. Суспільне Полтава

В аптечному пункті люди можуть отримати медикаменти як за програмою "Доступні ліки", так і купити препарати за повною вартістю.

"Ми привезли як по програмі "Доступні ліки", так і асортиментний ряд, якщо люди захочуть купити за гроші", — додала асистентка фармацевта.

У Полтавській області почав працювати пересувний аптечний пункт
Асистентка фармацевта Наталія Балика. Суспільне Полтава

"А у мого чоловіка діабет другого ступеню. І електронні рецепти він, звісно, отримує. Я прийшла за нього отримати, бо він не дуже добре себе почуває", — розповіла місцева жителька Надія Петренко.

Інформацію про час та місце прибуття мобільного аптечного пункту можна отримати через сімейних лікарів або в органах місцевого самоврядування, повідомили на сайті МОЗу. Загалом такі аптечні пункти вже працюють у 14 областях України.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок