У Полтаві протестували проти підвищення тарифів за транспортування газу. Жителі міста зібралися біля міської ради. Дехто стояв біля будівлі, частина учасників перекривала дорогу на вулиці Соборності, решта обходили Корпусний сад.
Як розповів Суспільному організатор заходу Вадим Дудник, сюди прийшли до пів тисячі полтавців. Акцію організували, щоб, зокрема, записати звернення до президента Володимира Зеленського, аби він врегулював питання щодо підвищення тарифів. Його планують опублікувати у соцмережах.

«У нас в Україні (можливо, хтось мене поправить, бо не пам’ятаю точну цифру)є не менше 250 тисяч депутатів різних рівнів. Таке поняття як «завищені тарифи» і розуміння про оплату за транспортування вже є майже рік. Із цих депутатів жоден поки що нічого не зробив. Саме тому я вирішив зробити це так – звернення до президента. Якщо вся, можливо, він чи якісь спостерігачі нас побачать і зрозуміють», − каже організатор акції Вадим Дудник.
«Що прийшов вимагати? Скасувати зовсім за транспортування газу і зниження ціни на газ. Люди не можуть платити такі тарифи. Було газу в мене на 197 гривень, стало зразу 391 – вдвічі», − говорить учасник акції Валерій Котов.

«Ми прийшли своєю присутністю сказати «ні» черговому підняттю тарифів. Від себе, від наших батьків, які не можуть оплачувати такі дорогі комунальні послуги. Бо пенсіонери зараз живуть так: отримали пенсію, заплатили за «комуналку», а потім рахують скільки в них залишиться», − каже учасниця акції Ірина Шерстюк.
Акція протесту тривала у Полтаві півтори години. За словами речниці обласної поліції Поліни Ларіної, порушень правоохоронці під час заходу не зафіксували. Учасників не рахували.
Що відомо:
- Із січня 2020 року споживачі газу отримують дві окремі платіжки: за газ як товар і вартість його транспортування і розподілу.
- Із 1 січня 2021 року ціна на розподіл газу збільшилася. Відповідні зміни наприкінці 2020 року ухвалив тарифний регулятор. У Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг повідомили, що при розрахунку тарифів на послуги з розподілу природного газу врахували недоотриману тарифну виручку облгазів за 2015-2019 роки. Також ‒ компенсацію витрат, пов’язану із різницею в цінах при закупівлі газу за ці роки.
- Проти підвищення тарифі за транспортування газу 4 січня протестували на Лубенщині. Тоді близько 300 людей перекрили трасу Київ-Харків.