У Полтаві відкрили "Містохаб" - перший простір розвитку міста, що поєднує крамницю місцевих виробників, кав’ярню та місце для заходів. 80% прибутку з роботи "Містохабу" буде спрямовано на втілення ідей полтавців щодо покращення міста.
Про це Суспільному розповіла керівниця проєкту Альона Гончаренко.
"Стіна імпакт-інвесторів — дуже важлива частина цього простору, оскільки весь простір, все обладнання, все було закуплено за рахунок внесків імпакт-інвесторів. Станом на сьогодні у нас 143 індивідуальних імпакт-інвестора. Це люди, які інвестували кошти у розмірі 1 000 доларів і 12 Полтавських компаній. Це компанії, які інвестували суму у розмірі 5 000 доларів", — зауважила Альона Гончаренко.

Однією із ідей проєкту було відновлення архітектурної пам’ятки міста, будівлі, де нині і розташований "Містохаб".
"Власним прикладом ми хотіли показати, як можна працювати з історичною спадщиною, не зашиваючи її, не ховаючи, а показати різні епохи цього будинку, показати різну кладку, вона не рівна, не ідеальна, але менше з тим, так хочеться розказати повністю історію цього будинку. Також в іншій залі ви бачите скляну плитку 60-х років минулого сторіччя, майже повністю була обкладена перша зала цією плиткою. Яку ж частину нам вдалося врятувати відчистити, відмити і покласти заново", — додала керівниця проєкту Альона Гоначаренко.

"Чому я став імпакт-інвестором , в мене ідея була причесати це місто. Я вважаю, що "Містохаб" - це той потяг, який змусить людей таки рухатися і робити маленькі кроки, на своєму прикладі, що можна змінювати", — поділився імпакт-інвестор Микола Кириленко.
У крамниці простору можна купити полтавські сувеніри.
"В "Місто-шопі" ми створюємо унікальні речі про Полтаву і створюємо речі, які відображають дух міста. І також популяризуємо локальних виробників, продаючи їхню продукцію на наших поличках. Шкарпетки, які ми присвятили вулицям улюбленого міста, де би не були Полтава завжди з вами. І також наш легендарний слоган: "Моя Полтава на мене схожа" в новому вигляді", — розповіла керівниця крамниці "Місто-шоп" Анастасія Булгакова.

Також у приміщенні "Містохабу" є арт-простір з відтвореними картинами Марії Приймаченко та з інформаційними табличками. Інсталяції планують змінювати кожні 3-4 місяці.
"Є легенда, що коли під час відкриття пам'ятника Івану Котляревському в 1903 році до Полтави з'їхалася вся українська інтелігенція. То афтерпаті, власне, відкриття відбувалося у притулку друзів. В честь тих людей, які популяризували Україну, розвивали все українське. Ми створили ті стільчики, з кожним іменем і тепер можна в «Містохабі» посидіти на стільці Олени Пчілки, Лесі Українки, Михайла Коцюбинського, Василя Кричевського", — розповіла керівниця проєкту Альона Гончаренко.

Анна Кіндсфатер прийшла на відкриття простору "Містохаб" до кар’ярні.
"Дуже давно слідкувала взагалі за сторінкою цього закладу. Дуже чекала на відкриття. Приходила на їхні «Спаські фести» і ось, як тільки побачила, що відкривається, вирішила одразу відвідати", — поділилась відвідувачка Анна Кіндсфатер.
На відкритті також проводять благодійний збір на обладнання 10 кейсеваків для військових. За донат люди отримають стікери та безкоштовні напої.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok