6 лютого у Свято-Успенському соборі у Полтаві відбулося прощання з Андрієм та Наталією Притулами. Подружжя загинуло внаслідок російського ракетного удару.
Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.
40-річний Андрій Притула демобілізувався у грудні 2024 року, а через 2 місяці він та 46-річна дружина Наталія загинули у власній квартирі від удару російської ракети.
"З Андрієм вони познайомилися 2014-го року, коли почалася війна, він ще був захисником АТО, також мав медалі. З першого дня війни він пішов сам захищати нашу країну. У них таке кохання було, що це, знаєте, в мене у друзів нікого такого кохання не було, як у них. Дуже вона його чекала. дочекалася. Нарешті, от бачите, померли в один день", — розповіла двоюрідна сестра Наталії Ольга Онішко.

Пара одружилась 2016 року. Андрій родом із Львівщини, був учасником АТО, працював на підприємстві, яке виготовляло меблі. Наталія усе життя прожила в Полтаві, працювала швачкою на фабриці "Ворскла", закінчила Полтавський аграрно-економічний коледж.
"Дуже вони хотіли десь за містом будиночок і жити так, щоб вже спокійно, але ось так судилося. З Наталією дружили дуже. Наталія була така дуже так, знаєте, як справедлива. Добра і справедлива", — повідомила двоюрідна сестра Наталії Ольга Онішко.
Андрій Притула проходив службу у військовій частині А7312 (Полтавський батальйон територіальної оборони) з першого дня повномасштабного вторгнення до грудня 2024 року. Спочатку служив на посаді стрільця, згодом – водія у складі 1-ї стрілецької роти. Брав участь в обороні кордону на Сумщині та Харківщині, а також у боях за Соледар, Авдіївку, Мар’їнку, Новомихайлівку та Вугледар.

"Ми тримали оборону за Україну в складі першої роти нашого батальйону. Андрій спочатку був на посаді стрільця, потім пізніше по необхідності був переведений на посаду водія. Що на посаді стрільця, що на посаді водія, він завжди був прикладом для інших побратимів у мужності, у стійкості, завжди безвідмовний, завжди усміхнений, веселий. У нас якби існує все рівно зв'язок із побратимами, ті, які зараз іще продовжують тримати оборону на фронті, ті, які уже звільнені. Я на даний момент вже звільнився, демобілізувався за віком, знаходжусь тут в Полтаві. І інформація про те, що загинув наш побратим, дуже швидко розійшлася, серед всіх наших побратимів, так і дізнався", — розповів колишній побратим Андрія Станіслав Зелюк.
За проявлену мужність Андрія Притулу було подано до нагородження відзнакою головнокомандувача ЗСУ "Золотий Хрест".

У грудні 2024 року він демобілізувався та повернувся до Полтави. Подружжя прожило в місті 10 років і планувало майбутнє разом.
"Я коли в суботу дізналася, я ж зранку, як ми всі українці читаємо новини, я просто впізнала цей будинок, тому що я там жила. Я їм дзвонила і вже не додзвонилася. Я просто сіла в машину, в чому була і поїхала. А приїхала вже сказали, що вони вже в морзі, на жаль", — розповіла двоюрідна сестра Наталії Ольга Онішко.
Андрій і Наталія проживали на першому поверсі під’їзду, який зруйнувала російська ракета.
"В цій квартирі я також жила, коли була маленька, це нашої бабусі квартира була. Тому я втратила не тільки сестричку, а й ще як рідний дім, на жаль, де була пам'ять про дитинство наше", — пригадує двоюрідна сестра Наталії Ольга Онішко.
Що відомо про обстріл Полтави 1 лютого 2025-го
Армія РФ обстріляла Полтаву зранку 1 лютого. Ракета влучила у житловий будинок близько 07:44. Через це зруйновані усі пʼять поверхів підʼїзду. На місці виникла пожежа. За даними т.в.о начальника Полтавської ОВА Володимира Когута, застосували ракету Х-22, таку ж у червні 2022-го випустили по торговельному центру "Амстор" у Кременчуці. Внаслідок обстрілу пошкодження отримали майже два десятки багатоквартирних будинків та дитсадок, розташовані поруч.
Станом на 16:30 2 лютого завершили пошуково-рятувальні роботи.
Загинули 14 людей , з них 3 дитини віком 7, 9 та 12 років. 20 – постраждали, з них 4 дитини віком 3 місяців, 2, 8 та 12 років. 22 вдалося врятувати. Про це Суспільному повідомили у ДСНС Полтавщини.
Зафіксовано пошкодження 259 квартир, понад 350 розбитих вікон та більше 190 зруйнованих балконів.
У Полтавській області з 2 по 4 лютого оголосили триденну жалобу за загиблими внаслідок обстрілу. Відповідне розпорядження підписав т.в.о начальника ОВА Володимир Когут. У ці дні приспустять прапор України з чорною стрічкою на будівлях органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій.
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok