Поблизу села Засулля, що у Лубенському районі, близько 300 людей перекрили рух автодорогою «Київ-Харків». Протестувальники вимагали зменшити ціну на розподіл природного газу.
Поблизу села Засулля, що у Лубенському районі, близько 300 людей перекрили рух автодорогою «Київ-Харків». Протестувальники вимагали зменшити ціну на розподіл природного газу.

На акцію протесту близько 10 ранку вийшли жителі Лубенського, Оржицького та Пирятинського районів. Вони ходили на трасі вздовж пішохідного переходу. Деякі тримали у руках плакати. Протестувальники вимагали, зокрема, перерахувати платіжки, які їм надійшли від підприємства «Лубнигаз» за розподіл природного газу, та знизити тариф. Так деяким місцевим помилково нарахували по 299 кубів спожитого газу.
«Було 220 гривень платити за транспортування газу, уже прийшло 600 гривень. Люди йдуть із 7 січня на карантин. На роботу не ходять. Чим платитимуть за газ?», ‒ розповіла учасниця акції Надія Васькевич.

«Я живу одна. Отримую 2 500. Спалюю я 400 кубів газу. За газ мені потрібно заплатити 3 500 за цими цінами. До того ж ще 440 гривень за розподіл газу. А ще треба заплатити за світло, вивіз сміття. Мені не залишається не те, що на хліб, на кусок хліба не залишається. Як далі жити?», ‒ каже учасниця акції Марія.
Помилкові квитанції підприємство має перерахувати. Нові платіжки жителі мають отримати щонайдовше до 6 січня. Цю інформацію Суспільному підтвердив заступник гендиректора «Лубнигазу» Єгор Скурідін. Про це йдеться і на сайті підприємства.

Завершилася акція за дві з половиною години. За словами речник поліції Полтавщини Романа Грішина, на акцію з’явилися близько 300 людей. Порушень не зафіксували.
Нагадаємо, з 1 січня 2021 року ціна на розподіл газу збільшилася. Зокрема, тариф "Лубнигазу" з 1,464 гривень за метр кубічний зріс до 2,94 гривень.

Відповідні зміни наприкінці 2020 року ухвалив тарифний регулятор. У Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг повідомили, що при розрахунку тарифів на послуги з розподілу природного газу врахували недоотриману тарифну виручку облгазів за 2015-2019 роки. Також ‒ компенсацію витрат, пов’язану із різницею в цінах при закупівлі газу за ці роки.