Чорна п'ятниця – це не лише період розпродажів, але й активізації шахраїв. Вони користуються попитом на вигідні пропозиції, сподіваючись, що люди не завжди перевіряють достовірність сайтів чи акцій.
Про це Суспільному розповіла оперуповноважена відділу протидії кіберзлочинам у Полтавській області Дарʼя Рябцева.
"Під час Чорної п'ятниці шахраї можуть застосовувати такі схеми: створюють копії відомих онлайн-магазинів і сайтів. У соціальних мережах та месенджерах рекламують товари з "шаленою" знижкою. Користувачів просять оплатити товар наперед, після чого шахраї просто зникають, залишаючи покупця без грошей та замовлення", — розповіла Дарʼя Рябцева.
Зі слів оперуповноваженої, щоб убезпечити себе під час Чорної п’ятниці потрібно:
- обирати перевірені магазини. Перед оформленням замовлення потрібно читати реальні відгуки про продавця;
- перевіряти URL-адресу сайту. Справжні онлайн-магазини мають чіткі й правильно написані адреси. Варто уникати сайтів із підозрілими назвами, помилками у словах чи доменами;
- не переходити за сумнівними посиланнями. Слід ігнорувати пропозиції, які надходять через незнайомі електронні листи чи повідомлення у соцмережах;
- краще замовляти товари з оплатою при отриманні. Це дозволить перевірити товар перед тим, як віддати гроші, та уникнути ризику залишитися ні з чим.
Що робити, якщо є підозра на шахрайство
"Найперше це заблокувати картку та повідомити банк про підозрілу транзакцію. Зберегти усі докази та подати офіційну скаргу через портал кіберполіції cyberpolice.gov.ua. Фахівці допоможуть розібратися у ситуації", — говорить оперуповноважена Дарʼя Рябцева.
На Полтавщині за листопад 2024-го виявили близько 100 випадків шахрайств, пов'язаних із товарами, який не доставили. Сума збитків сягає близько 1,7 мільйонів гривень.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok