У Полтавському районному суді продовжили розгляд справи щодо закупівлі модульних укриттів для Мачухівської громади. 27 листопада під час засідання були представлені докази.
Про це повідомила кореспондентка Суспільного із зали суду.
Розглядали докази у справі про закупівлю модульних укриттів для навчальних закладів Мачухівської громади. Керівницю відділу виконавчого комітету сільради Ольгу Кішінець та підприємця Сергія Трунова обвинувачують, зокрема, у зловживанні владою або службовим становищем.
Згідно з даними слідства, у травні 2023-го Ольга Кішінець спочатку направила лист до Мачухівського сільського голови щодо необхідності спрямувати 5,7 мільйонів гривень для придбання та влаштування наземних модульних укриттів. Вони призначалися для двох садочків та школи громади. Підставою для спрямування фінансування стали комерційні пропозиції від заводу залізобетонних виробів та енергетичних конструкцій.
Після цього обвинувачена видала наказ, яким зменшила кількість укриттів, які планували замовити: із трьох до двох. Замість того, щоб укласти договір за найбільш вигідною ціною з виробником, придбала укриття за завищеною вартістю у підприємця, який купив їх у цього ж виробника. Сам підприємець до цього не брав участь у виконанні державних замовлень.
"Встановлено, що вартість вказаного модульного укриття у постачальника (тобто заводу залізобетонних виробів) становить у межах від 2 до 2,2 мільйонів гривень, що може свідчити про впровадження механізму виведення на подальше привласнення бюджетних коштів. Враховуючи викладене, бюджету нанесено матеріальної шкоди в сумі понад 1 мільйон гривень", — повідомила під час засідання прокурорка Єлизавета Сухина.
У межах слідства було проведено фотозйомку однієї з локацій, однак укриттів не було. Захисники обвинувачених наполягають на тому, що ці докази були зібрані з порушеннями.
"Огляд навчального закладу проводився без дозволу адміністрації, що є порушенням. А фотографії зроблені з-за паркану, не дозволяють точно встановити, що відбувалося на території закладу. Таким чином, докази, представлені в протоколі, викликають сумніви і можуть бути визнані судом недопустимими. На підставі цього заявляється, що це доказ. Це не доказ, це грубе порушення", — сказав адвокат В’ячеслав Делія.
Крім того, за словами Єлизавети Сухини, у закупівлі замовник вказав саме такі технічні параметри, які відповідають модульним укриттям, що закупляв у заводу-виробника підприємець Сергій Трунов.
"Вони характерні лише для одного єдиного виробника в Україні наземних модульних укріплень, що позбавляє інших учасників справедливо взяти участь у відкритих торгах. Тобто містить обмеження для участі інших учасників", — додала прокурорка Єлизавета Сухина.
Захисники обвинувачених просили суд і цей доказ визнати недійсним. Наразі в засіданні зробили перерву. Розгляд справи продовжать 18 грудня.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok