Не зібрався кворум: у Полтаві ТВК не оголосила результати виборів депутатів міської ради

Не зібрався кворум: у Полтаві ТВК не оголосила результати виборів депутатів міської ради

Не зібрався кворум: у Полтаві ТВК не оголосила результати виборів депутатів міської ради
. Суспільне Полтава

Полтавська міська територіальна виборча комісія 16 грудня о 18:00 мала зібратися на засідання, аби оголосити остаточний список депутатів до міської ради. Зробити це не змогли, бо прийшли лише п’ять із 18 членів міської ТВК, каже її голова Алла Назаренко

Для того, аби скласти протокол голосування на місцевих виборах, має бути кворум – щонайменше десять членів комісії. Голова ТВК розповіла, що напише скаргу в Центрвиборчком.

Засідання міської ТВК
Засідання міської ТВК. Суспільне Полтава

«Секретарка (ТВК – ред.) написала – ініціювати засідання. А сама потім дзвонить зранку і говорить, що вона не зможе прийти на засідання. Потім почали приходити повідомлення, що той член ТВК в суді, в того багато роботи. Але члени комісії повинні виконувати свої обов’язки», – сказала Алла Назаренко.

голова міської ТВК Алла Назаренко
голова міської ТВК Алла Назаренко. Суспільне Полтава

Наступне засідання мають скликати увечері 17 грудня.

Результати голосування не можуть встановити майже 2 місяці тому, що тривали суди: позивалися проти Шевченківської районної у Полтаві ТВК, бо остання не могла підрахувати усі бюлетені із однієї з виборчих дільниць.

Останній позов подав член громадської організації Андрій Шугов. Суд першої інстанції постановив – бюлетені перерахувати і встановити нові результати виборів. А Шевченківська ТВК на це рішення подала апеляцію. Справу розглядали в апеляційному суді Харкова. На засіданні Шугов від позову відмовився. Отож, протокол із результатами голосування за депутатів, який склала Шевченківська районна у Полтаві комісія, можна вважати дійсним. Про це Суспільному розповіла голова міської ТВК Алла Назаренко:

«Справу розглянули, рішення є. Рішення суду у нас на руках, скасували рішення адміністративного суду. Ми можемо встановлювати результати».

Не зібрався кворум: у Полтаві ТВК не оголосила результати виборів депутатів міської ради
Не зібрався кворум: у Полтаві ТВК не оголосила результати виборів депутатів міської ради. Суспільне Полтава

Отож, іще раз Шевченківська районна у місті ТВК перераховувати голоси не буде. Тому міська комісія може врахувати документ від районної у місті, а після цього скласти власний фінальний протокол та оголосити результати виборів депутатів міської ради.

Нагадаємо, 9 грудня Шевченківська районна у Полтаві ТВК перерахувала документи та склала протокол голосування. Зробила це на вимогу суду, бо після місцевих виборів із однієї з дільниць понад 600 бюлетенів щодо голосування за депутатів Полтавської міської ради помилково відвезли не на ту територіальну виборчу комісію. Через це голосів не врахували. Позови щодо незаконності такого рішення подавав спочатку кандидат у депутати від «Слуги народу» Віталій Сьомік, а згодом член громадської організації Андрій Шугов.

Суд постановив – бюлетені врахувати, а також оголосити нові результати голосування.

Нагадаємо, місцеві вибори в Україні відбулися 25 жовтня. Обирали депутатів до рад різних рівнів, а також очільників громад.

За протоколом, який у міській ТВК оголосили 6 листопада, до міської ради проходить 42 депутати від 7 політичних партій.

На початок