Перейти до основного змісту
Як працюють ТЦК на Полтавщині: штат, підпорядкування та обов’язки

Як працюють ТЦК на Полтавщині: штат, підпорядкування та обов’язки

Усі ТЦК та СП в Україні є частиною Збройних сил. Обласні установи мають у підпорядкуванні менші підрозділи. Як працює ця система, у матеріалі Суспільного.

Про це розповів у інтерв’ю речник Полтавського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки Роман Істомін. За його словами, положення про ТЦК затверджене постановою Кабміну. Закиди про те, що це незаконна структура, ― це маніпуляція.

Кому підпорядковані ТЦК та які їхні функції

ТЦК ― це органи військового управління у структурі ЗСУ. Їх утворює та реорганізує Міністерство оборони, про це йдеться у законодавстві.

"Напряму ми підпорядковуємося оперативному командуванню "Північ", воно основні питання погоджує з вищим командуванням. Але це саме про обласні ТЦК. Районі ТЦК є меншими підрозділами відповідних обласних територіальних центрів комплектування", ― розповів Роман Істомін.

Є кілька напрямків діяльності ТЦК, зокрема:

  • призов за мобілізацією та відбір на військову службу за контрактом, призов на строкову службу;
  • військовий облік та постановка людей на нього;
  • видача військово-облікових документів;
  • заходи військово-патріотичного виховання у школах;
  • соціальна підтримка та супровід.

Хто у штаті ТЦК та СП

У терцентрах комплектування є військовослужбовці, держслужбовці та цивільні працівники. Останніх на Полтавщині близько 20%, це переважно жінки та пенсіонери ― фінансисти, бухгалтери, соціологи тощо, розповів Роман Істомін.

"Коли цивільний підходить до військового з шевроном ТЦК, нехай він буде впевнений, що це людина, яка воювала, це людина, яка воювала і яка, як би це не пафосно звучало, віддала своє здоров'я за країну", ― сказав речник.

Серед військовослужбовців ТЦК є й ті, хто може звільнитися з різних причин, але продовжує службу. Цивільні працівники мають відстрочку від мобілізації.

Чим ТЦК відрізняється від військкоматів та рекрутингових центрів

За словами Романа Істоміна, військові комісаріати діяли в Україні до 31 жовтня 2020-го року, після цього їх замінили на ТЦК та СП, які стали більш прозорими та доступними у роботі для населення.

"Якби не повномасштабне російське вторгнення, звичайно, що ТЦК, я думаю, змінилися б набагато більше, вони б стали, можливо, тим, що зараз називають рекрутинговий центр, я маю на увазі в плані комплектування", ― розповів речник.

Водночас, нині не можна порівняти ТЦК та СП із рекрутинговими центрами, бо останні переважно консультують громадян з питань укладення контрактів про військову службу.

"Він саме підбирає вакансію для громадянина, щоб він підписав контракт. Людина до нас приходить вже з усім пакетом документів, і ми безпосередньо ведемо цю роботу, скажемо так, законодавчого оформлення на військову службу", ― сказав Роман Істомін.

За його словами, контракт люди підписують добровільно, а мобілізація є обов’язковою для військовозобов’язаних.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня

Вибір редакції

На початок