15 листопада у Свято-Успенському соборі ПЦУ у Полтаві традиційно провели урочисте богослужіння на вшанування духівника ХVIII століття святого Паїсія Величковського. Його очолив Предстоятель Православної церкви України Епіфаній. У заході взяли участь єпископи та очільники єпархій.
У Свято-Успенському соборі ПЦУ у Полтаві митрополит Київський і всієї України Епіфаній провів урочисте богослужіння. Літургія на вшанування духівника ХVIII століття святого Паїсія Величковського вже стала традиційною.
"Сьогодні ми спільною божественною літургією з нагоди свята на честь преподобного Паїсія Величковського не лише вшановуємо цього видатного уродженця Полтави, подвижника Благочестя та вчителя побожності. Безперечно, що цього дня ми з особливою ревністю звертаємось до нього в молитві, просячи заступництва за рідний йому край, за земну батьківщину Полтаву", — розповів митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
"Він відомий на весь православний світ і не тільки православний. Наприклад, у Румунії називають Паїсій Нямицький. Тому що він похований у Румунії. У Греції на святій горі Афон називають Паїсій Афонський, але він з Полтави. Всі його предки від діда-прадіда були настоятелями Успенської церкви. Він заснував чернечу спільноту, яка була найбільша серед православних чернечих спільнот у ХVIII столітті", — продовжив митрополит Полтавський та Кременчуцький ПЦУ Федір.
У богослужінні взяли участь єпископи, очільники єпархій Православної церкви України та віряни.
"Душевно, спокійно, дуже гарно. Дуже хотілось побачити митрополита святійшого Епіфанія. Часто ходжу в церкву українську. Молю Бога за свою родину і за нашу неньку Україну. Дуже прошу Бога, щоб закінчилась війна, щоб наші сини і доньки перемогли", — розповіла вірянка Ольга Іщенко.
"Ми приїхали з Оржиці зі священником, з громадою. З собором отаких священників і владик ми спільно молимося за Україну, за наших військових. За наших дітей, за наших людей, які виїхали за межі України. Переповнюють почуття такої якоїсь радості, тому що отака спільна молитва з такою кількістю людей, такою кількістю священників я переконана, що буде Богом почута", — додала вірянка Віра Семенюк.
За словами митрополита Полтавського та Кременчуцького ПЦУ Федора, традицію вшановувати пам'ять Паїсія Величковського урочистою літургією у Полтаві започаткували 2012-го року.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | Тік Ток