У Полтаві заново перераховуватимуть бюлетені з однієї дільниці

У Полтаві заново перераховуватимуть бюлетені з однієї дільниці

У Полтаві заново перераховуватимуть бюлетені з однієї дільниці
. Суспільне Полтава

Шевченківську районну у Полтаві територіальну виборчу комісію зобов’язали іще раз перерахувати бюлетені із однієї з дільниць, а також скласти новий протокол щодо виборів депутатів до міської ради. Зробити це її зобов’язав суд.

Справу у Полтавському окружному адмінсуді 11 грудня розглядали впродовж приблизно 5 годин. Заслухали всі сторони у справі та влаштували дебати. А рішення суддя Анна Чеснокова зачитала близько 1 години ночі 12 грудня.

У Полтавському адмінсуді проходить судове засідання
У Полтавському адмінсуді проходить судове засідання. Суспільне Полтава

Протокол Шевченківської районної ТВК щодо підрахунку голосів з виборів депутатів до Полтавської міської ради визнали недійсним. Якщо члени комісії не подадуть апеляцію, то матимуть перерахувати голоси з однієї дільниці ще раз та встановити нові результати виборів.

Голова Шевченківської районної у Полтаві ТВК Ірина Висота повідомила Суспільному, що з рішенням суду не згодна та буде подавати апеляцію.

Позов щодо перерахунку голосів подавав спостерігач від громадської організації Андрій Шугов. За його словами, під час попереднього підрахунку він побачив порушення виборчого законодавства – бракувало частини документації.

Представниця позивача Світлана Ярошенко розповіла: «Порушення значиме – це відсутність контрольних листів. Оскільки контрольні листи – це підтвердження того, що ці бюлетені можна враховувати. При підрахунку на ДВК перше, що потрібно робити – це знайти контрольні листи з виборчої скриньки. І зараз, у зв’язку з відсутністю цього, не можна встановити, чи були ці контрольні листи, чи ні. Чи можливо враховувати ці бюлетені, чи ні.

Голова Шевченківської районної у Полтаві ТВК Ірина Висота
Голова Шевченківської районної у Полтаві ТВК Ірина Висота. Суспільне Полтава

Голова Шевченківської районної у Полтаві ТВК Ірина Висота говорить, що встановити, чи були контрольні листи із дільниці, зараз не можуть: «Члени ДВК зазначали, що такі контрольні листи були. Неможливо наразі з’ясувати, де саме спаковані ці контрольні листи, оскільки в цей день проводилось 5 видів виборів. Можливо, ці контрольні листи пішли в той же пакет-предмет, але до іншого виду виборів».

Нагадаємо, 9 грудня Шевченківська районна у Полтаві ТВК перерахувала документи та склалапротокол голосування. Зробила це на вимогу суду, бо після місцевих виборів, які відбулися 25 жовтня, із однієї з дільниць понад 600 бюлетенів щодо голосування за депутатів Полтавської міської ради помилково відвезли не на ту територіальну виборчу комісію. Через це голосів не врахували. Кандидат у депутати від «Слуги народу» Віталій Сьомік двічі подавав позов щодо цього. Суд постановив – бюлетені треба перерахувати й оголосити нові результати виборів.

Суддя Анна Чеснакова
Суддя Анна Чеснакова. Суспільне Полтава

Без протоколу від Шевченківської районної у Полтаві ТВК міська комісія не може визначити, які депутати проходять до міської ради.

Поки ж, за попереднім протоколом ТВК, обрали 42 депутати. Це представники 7 політсил. Найбільше мандатів – 10 – у партії «За майбутнє». 9 у «Слуги народу». По 6 – у «Рідного міста» і «Європейської солідарності». По 4 мандати отримали «Партія простих людей» та «Опозиційна платформа – За життя». А «Свободу» у міській раді представлятиме 3 депутати.

На початок