За новим законопроєктом про ліквідацію МСЕК, її функції нині виконуватимуть міські та обласні лікарні. Що кажуть відвідувачі про роботу Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи та скільки часу знадобиться на реформування всієї системи – у матеріалі Суспільного.
Кабінет Міністрів подав до Верховної Ради законопроєкт про ліквідацію МСЕК. Це, зокрема, через системні зловживання при оформленні інвалідностей. Як розповів Суспільному співзасновник "Українського центру охорони здоров’я" Павло Ковтанюк, згідно з новим законопроєктом, функції МСЕК виконуватимуть міські та обласні лікарні.
"Ми користуємось зараз ще радянською системою МСЕК, яка в ході незалежності була дещо підадаптована, підрихтована, але по своїй суті вона залишається старою", — розповів Павло Ковтанюк.
Через звинувачення у ймовірному зловживанні службовим становищем та отримання неправомірної вигоди, у жовтні цього року правоохоронці обшукали приміщення полтавської Спеціалізованої травматологічної МСЕК. Про майбутню ліквідацію медико-соціальних експертних комісій та причини спробували поспілкуватись з керівником закладу Дмитром Паламарчуком. Та у надати коментар Суспільному він відмовився.
"Без коментарів, будь ласка. Ми реорганізуєм не самих себе, а нас реорганізують", —прокоментував Дмитро Паламарчук.
Відвідувачка обласної МСЕК Вікторія Міліцька звернулася до МСЕК повторно. Каже, хоче оформити II групу інвалідності.
"Голова МСЕК мені сказав, що, незважаючи на мої порушення, незважаючи на те, що я маю результати обстеження, знімки, висновки спеціалістів, я маю якимось чином довести, що саме маю якісь порушення. Доведіть, тоді я вам повірю", — повідомила Вікторія Міліцька.
Платити за висновок не змушували, говорить Вікторія, але й зміну групи інвалідності не погоджують.
"Відмовили, сказали звертатись з заявою до центральної МСЕК. Заяву вашу будуть розглядати у Дніпрі, вас викличуть. Мені потрібно наймати машину, щоб мене хтось відвіз раз, потім через тиждень хтось приїхав забрав інший раз. Я не знаю, що я буду робить, тому що зі своєю пенсією 2500 тисячі – це нереально", — прокоментувала Вікторія.
Системні зміни МСЕК займуть кілька років. Медичну та соціальну складову комісій варто було б розділити, вважає Павло Ковтонюк.
"Людина, яка займається медициною, не повинна взагалі мати діла з тим, які фінансові ресурси будуть на цю людину призначені. Не буде виникати оцієї надмірної влади і спокуси маніпулювати з медичними призначеннями", — розповів Павло Ковтонюк.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok