НАБУ і САП повідомили колишньому директору підприємства "Агентство місцевих доріг Полтавської області" Олексію Басану підозру. Пов’язана вона із, ймовірною, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, та декларуванням недостовірної інформації.
Про це Суспільному стало відомо з власних джерел правоохоронних органів.
Як повідомляють на сайті НАБУ, у період із 2020 до 2023 роки підозрюваний набув нерухомого та рухомого майна, а також криптовалюти на загальну суму 35,8 мільйона гривень. Йдеться про:
- житловий будинок (200,3 кв.м) з гаражем, будинком охорони, господарською будівлею та басейном у передмісті Полтави вартістю 13,7 мільйона гривень;
- земельну ділянку (40 соток) під будинком вартістю 1,7 мільйона гривень;
- квартиру (понад 100 кв.м) вартістю 3,2 мільйона гривень у місті Полтава;
- майнові права на шість квартир у новобудовах міста Полтави сукупною вартістю 7,7 мільйона гривень;
- 73 земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 146 гектари на території Полтавської області;
- водяний мотоцикл з автопричепом для нього;
- криптовалюту різних видів на 6,6 мільйона гривень.
Правоохоронці підозрюють, що набуття таких активів стало можливим на держслужбі. Задля приховування майна, а також джерел його походження, всі активи, окрім криптовалюти, експосадовець оформив на близьких, законного доходу яких було недостатньо для їх придбання. Криптовалютою натомість володів сам, проте декларувати її не задекларував, повідомляють на сайті НАБУ.
Під час розслідування ухвалою Вищого антикорупційного суду наклали арешт.
Кримінальне провадження розпочали за частиною 3 статті 209 "Легалізації майна, одержаного злочинним шляхом", де передбачено щонайбільше до 12 років позбавлення волі. Та частиною 2 статті 366-2 "Декларування недостовірної інформації", де найбільша санкція – позбавлення волі до двох років.
Що відомо про кримінальні справу щодо Олексія Басана
27 вересня 2022-го року Олексію Басану оголосили про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні 29 мільйонів гривень із державного дорожнього фонду.
Згідно з інформацією на сайті НАБУ, 2018-го року посадовець замовив розробку проєктно-кошторисної документації з капітального ремонту трьох доріг загального користування місцевого значення в Полтавській області. Проєктування замовили в чотирьох пов’язаних між собою приватних компаній, які не мали відповідного досвіду та спеціалістів. Предмет закупівлі поділили на 22 ділянки, що дозволило придбати відповідні послуги без оголошення відкритих торгів, за процедурою допорогових закупівель.
27 червня 2024 року ВАКС визнав невинним його у цій справі.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok