Перейти до основного змісту
Полтавець Ігор Ільченко розробив протез зі штучним інтелектом: як він працює

Полтавець Ігор Ільченко розробив протез зі штучним інтелектом: як він працює

Полтавець Ігор Ільченко винахідник
Протез Марс зі штучним інтелектом. Суспільне Полтава

34-річний полтавець Ігор Ільченко разом з колегами створив нову систему управління протезом MARS. Вона включає спеціальні сенсори та штучний інтелект для розпізнання рухів м’язів. Завдяки цьому людина з протезом може самостійно одягнутися, поїсти та закрити основні базові потреби.

Про це Суспільному розповів Ігор Ільченко. За його словами, конструюванням почав цікавитися із дитинства. Хоча освіту здобув юридичну.

"У цей період ми з однодумцями у Полтаві заснували Молодіжний бізнес клуб. Це була така організація, де збиралися молоді підприємці або ті люди, які хотіли започаткувати якийсь бізнес — обмінювалися ідеями, спілкувалися", — розповів Ігор Ільченко.

Згодом зрозумів, що хоче займатися розробкою. Із того моменту в Ігоря Ільченка почався шлях, як керівника інженерної компанії по розробці.

"Одного разу до мене звернулися з пропозицією розробити палець для протезу. Я погодився і так почалося. 2019-го стартап переміг у змаганні винахідників "Vernadsky Challenge". Я переїжджаю до Києва і там починаю робити протези, які ми встановлювали", — поділився винахідник Ігор Ільченко.

Нині полтавець займається переважно тестуванням механіки та її розробкою. Один з останніх винаходів – це система MARS.

"MARS – це багатосенсорна система, яка розпізнає різні рухи і перетворює їх в зрозумілий для різних дивайсів сигнал. Дивайсом може бути протез, дрон, якась інтерактивна дошка. Головна задача MARSа – це розпізнавати жести і відправляти команду на інші пристрої", — розповів Ігор Ільченко.

Нині це тестовий зразок, на якому відточують точність та надійність.

"Людина з таким протезом зможе відтворювати рухи в певному обмеженому діапазоні, але для основних функцій таких як поїсти, вдягтися, гігієнічні процедури – вона зможе закривати ці потреби з нашим протезом. Готову версію протезу очікуємо в першій половині наступного року, базова вже є," — зазначив Ігор Ільченко.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок