Відключення світла: Полтавська ТВК не може прийняти протокол голосування за депутатів

Відключення світла: Полтавська ТВК не може прийняти протокол голосування за депутатів

Відключення світла: Полтавська ТВК не може прийняти протокол голосування за депутатів
. Суспільне Полтава

10 грудня Шевченківська районна у Полтаві ТВК не передала протокол підрахунку голосів за депутатів до міської комісії. Зробити це мали о 18 годині у міській раді. Та в установі о пів на четверту вимкнули світло і члени міської ТВК не змогли зібратися, каже її голова Алла Назаренко.

За її словами, про відключення попереджали – електрики мали працювати в будівлі із 12 до 17 години. Проте, станом на 18 світло так і не ввімкнули.

Працівники міськсвітла біля міськради
Працівники міськсвітла біля міськради. Суспільне Полтава

На місці – представники «Полтаваобленерго». Не на камеру вони розповіли, що удень в будівлі міської ради були перебої з електропостачанням. Щоб полагодити несправності, світло спеціалісти вимкнули. Це позаплановий ремонт.

Нагадаємо фінальний протокол підрахунків голосів Шевченківська районна у місті ТВК склала 10 грудня зранку, каже її голова Ірина Висота. Самі ж понад 600 бюлетенів 10 грудня в обласному архіві перераховували 9 годин. Зробити це збиралися ще у понеділок, проте не змогли – в архіві теж не було світла.

Встановити остаточні результати виборів депутатів до міської ради Полтавська виборча комісія зможе після отримання документів від районної ТВК. Коли це буде, не відомо, розповіла голова міської ТВК Алла Назаренко.

Міськрада без елктропостачання
Міськрада без елктропостачання. Суспільне Полтава

Окрім того, протокол, який склала Шевченківська комісія після перерахунку голосів, можуть визнати недійсним. Судовий позов на членів комісії подав спостерігач громадської організації Андрій Шугов. У документі вказав: під час підрахунку порушили правила, бо серед документації бракувало контрольних листів із дільниці. Засідання щодо цього має відбутися завтра в окружному адмінсуді Полтави.

Нагадаємо, в обласному центрі 1,5 місяці не можуть встановити результати виборів депутатів до міської ради. Шевченківську районну у Полтаві ТВК суд зобов’язав перерахувати бюлетені з однієї із дільниць. Це тому, що мішки з документами помилково передали не на ту ТВК. Через це голоси не врахували.

Кандидат у депутати від «Слуги народу» Віталій Сьомік двічі подавав позов щодо цього. Суд постановив – бюлетені треба перерахувати й оголосити нові результати голосування. Самі ж місцеві вибори відбулися 25 жовтня. Обирали депутатів до рад різних рівнів, а також очільників громад.

На початок