Перейти до основного змісту
"Під каштанами особливо важливо прибирати листя": що роблять із листям комунальники у Полтаві

"Під каштанами особливо важливо прибирати листя": що роблять із листям комунальники у Полтаві

У Полтаві листя згрібають, а потім компостують, щоб надалі використати його, як добриво. Палити його заборонено, краще залишити, аби воно перегнило природнім шляхом.

Про це розповів Суспільному заступник директора комунального підприємства "Декоративні культури" Максим Макуха.

"У листі є велика перевага, що воно природнього походження, саме перегниває. Тому в європейських країнах його компостують. І ми теж у Полтаві його компостуємо, воно перегниває, через сезон зникне. Тобто якщо листя лишити на зиму, то весною можна його і не знайти. Воно саме розкладеться, перетвориться на гумус та землю", — повідомив Максим Макуха.

За словами заступника директора комунального підприємства, головне – не спалювати листя.

"Я робив з піддонів такий ящик, і там перегнивало листя, рештки їжі, квіти – органічні рештки стають умовно чорноземом, і його можна потім сипати назад в грядку", - розповів заступник директора "Декоративних культур".

У майбутньому у Полтаві хочуть запровадити компостування усіх органічних відходів.

"Розробляється проєкт, але він потребує фінансових вкладень. Наразі місто не готове, бо є пріоритетніші питання, зрозуміло, бо йде війна", — додав Максим Макуха.

Як прибирають листя у Полтаві

У Полтаві комунальники згрібають опале листя.

"Це пов’язано з тим, що у парках воно розлітається, тому його намагаються прибрати, щоб не забруднювало тротуари. Тому його складають у купі, а потім воно природньо перегниває", — пояснив Максим Макуха.

Чому важливо прибирати листя під каштанами

"Якщо говорити про каштани, часто в листі може зимувати каштанова міль — це та, що їх псує. Часто питають: чим хворіють каштани. Каштанова міль вона якраз зимує у листі. Тому під цими деревами особливо важливо прибирати листя, намагатися зашкодити цій молі, щоб вона менше плодилася", — додав заступник директора "Декоративних культур".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок