Перейти до основного змісту
"За минулі 11 років був найкращим": як у Полтаві писали радіодиктант національної єдности

"За минулі 11 років був найкращим": як у Полтаві писали радіодиктант національної єдности

У Полтаві, як і у всій Україні, 25 жовтня писали радіодиктант національної єдности. В аудиторії педагогічного університету, як і щороку, зібралися студенти, викладачі та інші співробітники закладу освіти, розповіла деканка факультету української філології та журналістики педагогічного університету Оксана Кирильчук.

Радіодиктант національної єдности в Полтаві
В аудиторії Полтавського національного педуніверситету студенти та викладачі завершують писати радіодиктант національної єдности. Текст Оксани Забужко читав військовий, письменник та музикант Павло Вишебаба. Суспільне Полтава

"По-перше, мені подобається Оксана Забужко, її тексти, і, звичайно, видно, що в цьому тексті є певні ознаки її творчості. Хоч сам текст по собі був достатньо складним, ось ці коми, певні розділові знаки нескладно було виокремити в тексті", — розповіла студентка факультету української філології та журналістики педагогічного університету Поліна Баля.

В аудиторії зібралися студенти, викладачі, працівники університету. Перед радіодиктантом їх привітав колега з кафедри української мови, який нині на війні.

"Сьогодні долучаються до написання диктанту національної єдності студенти першого курсу, це є нашою традицією, колеги саме нашого факультету, присутні також студенти військової кафедри, які виявили своє вільне бажання у написанні, а також долучається адміністрація, ректорат нашого університету і співпрацівники", — повідомила деканка факультету української філології та журналістики педагогічного університету Оксана Кирильчук.

У Полтаві писали радіодиктант національної єдности
Після написання диктанту стуженту обговорюють його з викладачами. Суспільне Полтава

24 роки поспіль радіодиктант пише доцентка кафедри української мови Тетяна Ніколашина.

"Текст диктанту гарний, цікаво побудовані речення, надзвичайно насичений різноманітними орфограмами і пунктограмами. Були і розділові знаки — коми, тире, двокрапка. Емоційно забарвлені речення ми відчули і побачили: «Говорить Київ!», і перед кінцем диктанту, і Павло Вишебаба якраз наголосив на цьому", — поділилася доцентка кафедри української мови педагогічного університету Тетяна Ніколашина.

"Після диктанту ми обов'язково обговорюємо, спілкуємося зі студентами, говорять викладачі, завжди, кожного року текст диктанту є цікавим і має свої особливості, тому студенти, перечитуючи свої роботи, обов'язково мають запитання, чому саме я поставила там кому чи якийсь лексичний фрагмент. І всі ці питання ми обов'язково обговоримо", — повідомила деканка факультету української філології та журналістики педагогічного університету Оксана Кирильчук.

Радіодиктант організовують щороку до дня української писемності та мови, який відзначають 27 жовтня. Учасники можуть надіслати його на перевірку звичайною чи електронною поштою до 27 жовтня.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок