Перейти до основного змісту
На Полтавщині археологи знайшли знахідку доби Середньовіччя

На Полтавщині археологи знайшли знахідку доби Середньовіччя

На Полтавщині археологи знайшли рідкісну знахідку доби середньовіччя
Знайдений льодовий шип, який датують Х-ХІ століттям. Сторінка у Facebook Історико-культурного заповідника "Більськ"

На Полтавщині археологи знайшли льодохідний шип. Раніше такі речі в Україну потрапляли разом із вікінгами не раніше ІХ століття.

Про це Суспільному повідомив археолог та кандидат історичних наук Юрій Пуголовок.

За його словами, на рідкісну знахідку доби середньовіччя натрапили археологи історико-культурного заповідника "Більськ". Знайшли її в околицях Глинського археологічного комплексу. Льодохідний шип встановлювали у передні копита коней для безпечного пересування у зимову пору року.

"Зокрема, про таке його використання ми знаємо із численних скандинавських саг, а саме з епізодів, коли герої оповідань мандрують через території вкриті кригою. Деякі вчені припускають і певне символічне значення цих виробів, знайдених у похованнях. Наприклад, під час виставки "Ми називаємо їх вікінгами" Шведський історичний музей у Стокгольмі дав наступну анотацію до льодоходні шипи: "Дорога до Хель вкрита льодом і веде на північ і вниз. Крижані шипи забезпечували безпечне прибуття"", — розповів Юрій Пуголовок.

Також додав, що ці речі досить тісно повʼязані із життям і побутом жителів Північної Європи. На територію Київської Русі ці вироби потрапили разом із вікінгами не раніше ІХ століття.

Шипи подібної форми знаходили у поховальних комплексах дружинної культури раннього періоду історії Київської Русі. Знахідку археологи попередньо відносять до Доби вікінгів і датують у межах Х-ХІ ст.

Що відомо про Глинський археологічний комплекс

Глинський археологічний комплекс – це пам’ятка археології національного значення. Датується кінцем VIII століття і до XIV століття. За словами Юрія Пуголовка, це комплекс з кількох городищ, курганного могильника, селищ, посадівРемісничо-торговельна частина міста. довкола укріплень. Заснували його слов'янське плем’я сіверян. Нині вважають, що припинило існування поселення після 1399-го року.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок