Протягом 2024 року правоохоронці Полтавщини отримали близько 5 тисяч звернень від громадян щодо кіберзлочинів. Одними із найпоширеніших видів шахрайства, зокрема, є фішингФішинг — підробка веб-сайтів, які імітують реальні та фейкові акаунти.
Про це Суспільному розповіла оперуповноважена відділу протидії кіберзлочину у Полтавській області Дар’я Рябцева.
"За 2024 рік звернень близько 5000, з них фішинг – 250, а недоставка товару – 900. Щоб захистити себе від фішингу, важливо навчитись розпізнавати обманні атаки і також знати основні принципи кібербезпеки та взагалі користування мережею Інтернет", - розповідає Дар’я Рябцева.
За її словами, у соцмережах також поширена шахрайська схема "купівлі – продажу". Зловмисники створюють фейкові акаунти, аби виманити гроші, використовуючи привабливі пропозиції. Кіберполіцейські радять перевіряти відгуки про продавця та звертати увагу на дату створення акаунта.
"Намагайтесь ретельно перевіряти посилання, які вам надсилають в різних месенджерах. Завжди треба відслідковувати відгуки про абонента, який пропонує вам той чи інший товар"
Під оману шахраїв підпадають люди різного віку.
"Вікова категорія не обмежена. Усі, у кого є мобільні пристрої, можуть бути потенційними жертвами", - зауважила представниця кіберполіції Дар’я Рябцева.
Дар’я Рябцева радить використовувати у соцмережах, зокрема, надійні паролі, двофакторну аутентифікацію та не публікувати свої особисті данні.
Читати ще
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok