19 вересня Верховна Рада проголосувала за перейменування населених пунктів у рамках декомунізації. У Полтавській області, згідно з проєктом постанови, змінили назви для 10 сіл та селища, які розташовані у Кременчуцькому, Лубенському, Миргородському та Полтавському районах.
Про це повідомив народний депутат від парламентської фракції "Голос" Ярослав Железняк у своєму Телеграм-каналі. Проєкт постанови підтримали 281 нардеп.
"Перейменовуються назви населених пунктів, які містять російські та радянські наративи або русифіковані назви", — розповів Ярослав Железняк.
У документі постанови йдеться про перейменування таких населених пунктів у Полтавській області:
· село Новомосковське Кременчуцького району на село Лоза;
· село Олексіївка Лубенського району на село Калинівка;
· село Першотравневе Лубенського району на село Перевідне;
· село Червоні Пологи Лубенського району на село Пологи;
· селище Декабристів Миргородського району на селище Мирне;
· село Першотравневе Миргородського району на село Петренки;
· село Первомайське Полтавського району на село Гуляйстеп;
· село Першотравневе Зіньківської громади Полтавського району на село Прилівщина;
· село Першотравневе Чутівської громади Полтавського району на село Майдан;
· село Червона Долина Полтавського району на село Долинне;
· село Чкалове Полтавського району на село Єднання.
Регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар розповів, що після перейменування населених пунктів органам місцевого самоврядування слід вжити заходи у двох напрямках — зміна назв у публічному простірі і вживання нових назв у документах.
"Передусім, мова йде про вказівники, вивіски тощо. Дуже промовистий приклад — місто Горішні Плавні. Місто Комсомольськ було перейменовано на Горішні Плавні ще 10 років тому. Одну з величезних масивних стел з назвою Комсомольськ на в'їзді до міста демонтували лише після розпорядження начальника Полтавської ОВА й за вказівкою Українського Інституту Національної пам'яті. Друга досі залишається", — розповів регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар.
Також за словами Олега Пустовгара, місцевій владі варто слід проводити популяризаційні, щоб мешканці спокійно та безконфліктно звикали до нових назв. Як правило, люди набагато швидше звикають до історичних назв.
18 вересня Верховна Рада не підтримала проєкт постанови про перейменування населених пунктів та районів. Після чого деякі нардепи заблокували трибуну.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok