У Полтаві Центр готовності цивільних навчатиме охочих домедичної допомоги

У Полтаві Центр готовності цивільних навчатиме охочих домедичної допомоги

Центр готовності цивільних запланував провести 50 тренінгів у Полтаві із надання домедичної допомоги. Зокрема, вони стосуватимуться зупинки кровотечі. 5 вересня стартувала реєстрація, і за кілька днів її завершили через повний набір учасників.

Про це в ефірі Українського радіо «Полтава» розповів координатор Центру готовності цивільних на Полтавщині Олександр Скрипай.

Буде тисяча учасників плюс-мінус, тому що на одному тренінгу приблизно 20. Це було не заплановано і цікаво, що у цей тиждень у нас не стояла медицина. Останнім часом попит впав на ці речі, і медицини не було. Проте, ми почали отримувати сотні повідомлень у соціальних мережах: «Де тренінги? Чому не робимо?». Була дискусія, що може 50 і багато, але ніхто не очікував, що буде за два дні закрито реєстрацію.

Для того, щоб провести тренінги з домедичної допомоги для полтавців, відгукнулися інструктори з усієї України. Працюють вони, як волонтери.

Уже почався тренінг з харківським інструктором, приїжджає на два дні інструктор з Черкас. Маємо домовленість і на наступному тижні приїжджає інструктор з Сум. Це дуже круто, я такого єднання можливо не бачив з 2022 року з березня місяця. Інструктори – навчені люди, які пройшли курси, мають сертифікати. Хтось студент медуніверситету, хтось працює звукорежисером у Полтаві, із Харкова працюють на стабпунктах на війні, у бойових умовах, з Сум до нас приїде пан, який має відношення до «Госпітальєрів», із Черкас приїде військовослужбовець одного з підрозділів.
У Полтаві Центр готовності цивільних навчатиме охочиш домедичної допомоги
Координатор Центру готовності цивільних на Полтавщині Олександр Скрипай. Суспільне Полтава

Нині в Полтаві достатньо курсів, тренінгів для отримання базових навичок з домедичної допомоги. Як зазначив Олександр Скрипай, їх знайти може кожен охочий.

Ми зараз тисячу людей навчаємо, а за два роки до цього ще півтори, як мінімум, а, може, і більше. Якщо ми всього сім тисяч навчили за два роки, то медицина може дві тисячі за два роки, а тут тисяча. Ми вирішили, що даємо на цих тренінгах стандарт і базу. Це в критичній ситуації зупинка кровотечі. Робота з турнікетами, бандажами, самими постраждалими у тих умовах, у яких вони можуть опинитися, коли стається лихо. Це навіть безвідносно прильотів чи подій, пов’язаних з військовим станом. Це може статися в побуті, на виробництві, на прогулянці, на риболовлі.

На проведених 50 тренінгах упродовж вересня у Центрі допомоги цивільним зупинятися не збираються, розповів Олександр Скрипай.

Окрім 50 цих, у нас у вересні тривають тренінги з інших дисциплін. Якщо хтось думає, що 50 тренінгів за місяць організували легко, то це не так. Інструктори – це волонтери, вони мають свою роботу, службу. У Полтаві їх не так багато, приходиться залучати з інших міст, а там люди також працюють. Зараз Полтава на слуху, про неї всі говорять, вони всі готові приїхати допомогти, але це буде не дуже довго. Зараз ми у вересні проведемо і наша команда залишиться, і ми будемо в тому режимі розміреному, який був, працювати, дивитися на запити.

Повністю інтерв’ю можна послухати за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | Тік Ток

На початок