В обласному центрі 10 вересня влаштували панахиду за загиблим військовослужбовцем. Вячеслав Куц поліг під час удару по інституту зв’язку у Полтаві.
Прощання розпочали близько 10:00 біля Свято-Успенського собору ПЦУ. На панахиду прийшли рідні, друзі та знайомі. Про це із місця повідомила кореспондентка Суспільного. Родичка загиблого Галина Цибулько Суспільному сказала:
"Славік був дуже люблячим батьком, чоловіком, він дуже піклувався про свою сім’ю, про свою дружину, доньку і про всіх нас. Завжди був привітний, життєрадісний, готовий прийти на допомогу. Був дуже хорошою людиною".
Інформацію про військового Суспільному розповів начальник групи морально-психологічного забезпечення міського ТЦК та СП Сергій Шкурупій. Вячеслав Куц служив на посаді курсанта навчального взводу зв'язку. Мав звання солдат. Загинув 3 вересня 2024-го внаслідок ракетного влучання російською армією по інституту зв'язку у Полтаві. Чоловікові було 49 років, він проживав в обласному центрі.
Теща загиблого Людмила Щербань Суспільному розповіла:
"Він усе життя прожив зі мною, він мені сином був. Я сподівалася, що він живий буде. Коли Алла (донька ― ред.) мене гукнула, подзвонила на роботу і сказала: "Мамо, його більше немає". Я не можу заспокоїтися, ця дитина для мене була понад усе".
Поховали Вячеслава Куца на кладовищі у селі Затурине Полтавської громади. У воїна лишилися, зокрема, дружина, донька, теща, брат та сестра.
"Проживав у нашому під’їзді, ми дуже часто спілкувалися. Дуже важко сприймати, що його вже немає. Проживав із дружино, із тещею своєю, з дитиною. У нас дівчатка ― однолітки. В одну школу ходили, все життя ми його знаємо. Дуже важко сприймати, що так сталося", ― розповіла подруга воїна Наталія Литвишко.
Що відомо про обстріл Інституту зв’язку у Полтаві 3 вересня 2024-го
Зранку 3 вересня жителі Полтави чули два звуки вибухів. Вони пролунали близько 09:10. Перед цим у Telegram-каналі Повітряних сил повідомляли про ракету у напрямку Полтави. За кілька хвилин до вибухів у регіоні оголосили про повітряну тривогу ― о 09:08.
Армія РФ влучила у будівлю Інституту зв’язку у Полтаві. Станом на 14:20 повідомили про понад 40 загиблих та більше 180 поранених. Інформацію поширив у своєму Telegram-каналі президент України Володимир Зеленський.
Як повідомив у Telegram-каналі міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, з-під завалів дістали 11 людей. У сусідніх будинках вибило вікна та пошкодило фасади.
Проміжок між оголошенням тривоги і влучанням був коротким, тому вибухи застали людей у момент евакуації у бомбосховища, повідомили у Міноборони. За їхніми даними, російська армія використала для обстрілу дві балістичні ракети.
Командування Сухопутних військ 3 вересня повідомило, що проведуть "розслідування, щоб виявити, чи було зроблено достатньо, аби убезпечити життя і здоровʼя військовослужбовців на обʼєкті". Також перевірять, чи належним чином здійснювали керівництво закладом. На подібних об'єктах мають посилити заходи щодо убезпечення особового складу і перевірити дисципліну у військових частинах.
Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін розповів, що у навчальному закладі під час ракетного удару не було жодних шикувань. Військовий, який перебував в одному з корпусів Інституту зв’язку на момент атаки, також надав таку інформацію Суспільному.
Поранених під час обстрілу відвезли до медзакладів у громаді. Зокрема, і в обласну лікарню імені Скліфосовського. Кількість пацієнтів у закладі не назвали. Частина поранених ― у реанімаційному відділенні, усі вони у тяжкому стані. Про це повідомив Суспільному завідувач відділення Валентин Білий. За словами медика, усі поранені були без свідомості та не ідентифіковані. До обласної станції переливання крові 3 вересня звернулося близько 150 людей. Протягом дня в установі заготували близько 75 літрів крові. Про це Суспільному розповів головний лікар обласної станції переливання крові Володимир Рудіков.
Внаслідок обстрілу обвалилася передня стіна навчального корпусу від однієї ракети, від іншої ― середина корпусу, чотири сходових прогони. Цегла із будівлі розлетілася і привалила людей. Про це на брифінгу 4 вересня повідомив начальник об’єднаного навчального центру військ зв’язку Ігор Міцюк. Загалом у приміщенні було шість евакуаційних виходів, два з яких завалило уламками та будівельним сміттям.
Управління Служби безпеки України в Полтавській області перевіряє усіх, хто мав доступ до навчального закладу. За фактом обстрілу внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Розглядають можливість коригування удару, а також роботи розвідувального БпЛА. Про це на брифінгу розповів т.в.о.начальника обласного управління СБУ в Полтавській області Костянтин Семенюк. Шукають і людей, які знімали наслідки одразу після влучання російських ракет.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok