145 помешкань: які пошкодження цивільної інфраструктури після обстрілу у Полтаві 3 вересня

145 помешкань: які пошкодження цивільної інфраструктури після обстрілу у Полтаві 3 вересня

Вибиті вікна та пошкоджені стелі у цивільних будинках: наслідки атаки у Полтаві 3 вересня
Розбите скло поблизу влучання російської ракети у Полтаві, 3 вересня 2024-го року. Суспільне Полтава

У місті Полтава завершили обстеження житлових будинків, які пошкоджені після російського ракетного удару по інституту зв’язку 3 вересня 2024-го. Загалом потребують ремонту 145 помешкань.

Про це під час онлайн-брифінгу повідомила заступниця Полтавського міського голови Ольга Величко. За її даними, загалом пошкоджені 40 будинків, із низ 12 багатоквартирних, а решта ― приватні. Загалом це 145 помешкань.

Потребують ремонту 346 вікон та віконних рам, також є 81 інше пошкодження ― це стелі, підлоги тощо. Обстеження будинків завершили.

Постраждала цивільна інфраструктура у Полтаві: що відомо про наслідки обстрілу РФ 3 вересня 2024
Внаслідок російського обстрілу Полтави 3 вересня пошкоджені житлові багатоквартирні будинки. Суспільне Полтава

Заступниця Полтавського міського голови Тетяна Бардіна під час брифінгу сказала:

"Буде проведено обстеження попереднє по заміні вікон, також формуються списки для надання матеріальної допомоги від благодійної організації "HelpHilfe" у розмірі 10 800 гривень на одного члена родини з числа постраждалих цивільних, які проживають на території пошкоджень".

Після збору заявок від усіх власників пошкоджених помешкань будуть ухвалювати рішення про компенсації розповів заступник Полтавського міського голови Валерій Пархоменко.

Що відомо про обстріл Інституту зв’язку у Полтаві 3 вересня 2024-го

Зранку 3 вересня жителі Полтави чули два звуки вибухів. Вони пролунали близько 09:10. Перед цим у Telegram-каналі Повітряних сил повідомляли про ракету у напрямку Полтави. За кілька хвилин до вибухів у регіоні оголосили про повітряну тривогу ― о 09:08.

Армія РФ влучила у будівлю Інституту зв’язку у Полтаві. Станом на 14:20 повідомили про понад 40 загиблих та більше 180 поранених. Інформацію поширив у своєму Telegram-каналі президент України Володимир Зеленський.

Як повідомив у Telegram-каналі міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, з-під завалів дістали 11 людей. У сусідніх будинках вибило вікна та пошкодило фасади.

Проміжок між оголошенням тривоги і влучанням був коротким, тому вибухи застали людей у момент евакуації у бомбосховища, повідомили у Міноборони. За їхніми даними, російська армія використала для обстрілу дві балістичні ракети.

Командування Сухопутних військ 3 вересня повідомило, що проведуть "розслідування, щоб виявити, чи було зроблено достатньо, аби убезпечити життя і здоровʼя військовослужбовців на обʼєкті". Також перевірять, чи належним чином здійснювали керівництво закладом. На подібних об'єктах мають посилити заходи щодо убезпечення особового складу і перевірити дисципліну у військових частинах.

Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін розповів, що у навчальному закладі під час ракетного удару не було жодних шикувань. Військовий, який перебував в одному з корпусів Інституту зв’язку на момент атаки, також надав таку інформацію Суспільному.

Поранених під час обстрілу відвезли до медзакладів у громаді. Зокрема, і в обласну лікарню імені Скліфосовського. Кількість пацієнтів у закладі не назвали. Частина поранених ― у реанімаційному відділенні, усі вони у тяжкому стані. Про це повідомив Суспільному завідувач відділення Валентин Білий. За словами медика, усі поранені були без свідомості та не ідентифіковані. До обласної станції переливання крові 3 вересня звернулося близько 150 людей. Протягом дня в установі заготували близько 75 літрів крові. Про це Суспільному розповів головний лікар обласної станції переливання крові Володимир Рудіков.

На місці розгорнули роботу штабу цивільного захисту та місцевої комісії з питань ТЕБ і НС. Фахівці обстежували цивільні споруди щодо пошкоджень. Надавали допомогу і благодійні організації, людей забезпечували водою та їжею.

Президент США Джо Байден повідомив, що засуджує російський обстріл Полтави. Про це стало відомо із заяви, яку оприлюднили на офіційному сайті Білого дому. У ній йдеться, зокрема, і про подальшу підтримку України для її захисту, у тому числі й надання систем протиповітряної оборони.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок